fatma-sahinde--idama-dur--dedi

Çiçeği burnunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’de “ 529 idama dur de” spotunu kişisel Facebook sayfasında paylaştı.Gaziantep’in ilk kadın belediye başkanı da olan Fatma Şahin’in ” Cenneti yüreğinde taşıyan insanları en son korkutacağınız şey ölümdür bayım. 529 idama dur de” yazısını tam 33 bin 188 kişi beğendi ve paylaştı.

“Mısır’da 529 kişi idam edilecek. İdam cezasına çarptırılanlar için dünya ayaklandı. Mısır’da mahkeme, Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişiyi idam cezasına çarptırdı.” Dünya bu gelişmeyle çalkalanıyor.Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’de idama ” Dur” diyenlere katıldı.

Özellikle sosyal medyanın birinci gündemi haline gelen idam kararı ile ilgili olarak ” Görüşü ne olursa olsun, görevi ne olursa olsun ölüm istemiyoruz.Hiçbir neden insan hayatından önemli değildir” deniliyor.

Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi’de yayınladığı deklerasyonda ”
Bugün ilk 5.800 imzayı Mısır Adalet Bakanı, Geçici Cumhurbaşkanı ve Cumhuriyet Savcısı’na gönderiyoruz. Uluslararası baskı oluşturmak için her gün imzaları göndermeye devam edeceğiz!
Henüz imzalamadıysanız siz de bir imza verin: http://bit.ly/1e7lKo6
Ölüm cezası yaşama hakkının ihlalidir ve asla kabul edilemez!”
dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here