IMG_20140605_131256

FE EYNE TEZHEBUN?

Şehrimizin ekonomik göstergelerinin yanında artık nesilleri kaybetme göstergeleri de konulacak mı ? Bu ya da buna benzer ahlaki çürümeyi tetikleyici uygulamaların denetimini ve takibini kimler yapacak ? Bilmediğimiz daha neler göreceğiz diyerek soruyoruz :

Fe eyne tezhebun ?

Nereye bu gidiş?

 

GÖRENLERİ ŞAŞKINA ÇEVİRİYOR

Gaziantep’te bir AVM’nin tuvaletindeki bu cihaz, görenleri şaşkına çeviriyor. İhtiyacı olanların zaten bulabildiği prezervatiflerin bir AVM tuvaletinde neden satıldığı merak konusu. AVM yetkililerinin bu konuda aydınlatıcı(!) ve merakları giderici(!) bir açıklaması var mı bilinmiyor. Yediden yetmişe birçok insanın gittiği bir mekanda böyle bir cihazın bulunması hangi gerekçeyle açıklanabilir biz de Referans gazetesi olarak merak ediyoruz !

 

YANINIZDA BULUNSUN

“Yanınızda bulunsun” sloganıyla AVM tuvaletinde bu ürünlerin bulunması ve satılmasının ABD ve Avrupa’da görülmesi, ahlaki ve toplumsal çöküşün bir simgesi olarak değerlendirilirken, aynı manzaranın ülkemizde de görünür olması nasıl değerlendirilmeli diyerek soruyoruz kamuoyuna ! Aile Bakanlığı tecrübesi ve medeniyet değerlerimize yaptığı vurgularla ön plana çıkan Büyükşehir belediye başkanının aileyi ve nesli tehdit eden bu tür uygulamalar hakkındaki tavrını gerçekten merak ediyor ve önemsiyoruz.

 

NESİLLERİ HEDEF ALIYOR

Ayrıca AVM leri sadece ekonomik gelir getirici bir unsur olarak görmenin ötesinde bu tür yan etkilerini görmezden gelen yetkililer, duyarlı insanlar bu konuda herhangi bir çaba içerisine girecekler mi? Yoksa nesilleri hedef alan bu tür uygulamalara seyirci mi olunacak? Gazi’lik ünvanını Fransızlara karşı gösterdiği direnişle kazanan Antep’in zihinsel ve manevi işgaline karşı kimler harekete geçecek ?

İçimiz kan ağlayarak soruyoruz ! Fe eyne tezhebun : Nereye bu gidiş ?

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here