Nurdağı İlçe Hastanesi Müdürü Fehmi Uçar’la Nurdağı ilçe Hastanesi hakkında mini bir söyleşi gerçekleştirdik.

 

ANTEP PRESS / Söyleşi

Nurdağı İlçe Hastanesi Müdürü Fehmi Uçar’la Nurdağı ilçe Hastanesi hakkında mini bir söyleşi gerçekleştirdik.

ANTEP PRESS – Geldiğiniz günden bu yana yaptığınız çalışmalarla adınızdan çok söz ettirdiniz. Ne gibi çalışmalar yaptınız hastanede?
FEHMİ UÇAR – Hastanemiz atıl ve bakımsız durumdaydı. Göreve gelir gelmez hastanede iç ve dış mekânda yenileme çalışması başlattık. Eskimiş tüm araç ve gereçlerin yerine yenisini aldık. Park ve bahçe düzenlemesi yaptık. Yeşil alan sahamızı genişleterek hastanemize güzel bir görünüm kazandırdık. Polikliniklerimiz, laboratuarımız ve diğer tüm birimlerimizi teknolojik aletlerle donattık. Ayrıca hastalarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek için hastalarımızın laboratuar tahlil ve taktiklerini takip edecekleri hasta yakınlarına e-geçmiş olsun sistemi ile iletişim kuracakları ve birçok işlevi rahatlıkla yapacakları web sitesi çalışmamızda başlatmış durumdayız. Bundan sonra hastalarımız hastane ile ilgili tüm bilgileri www.nurdagiih.gov.tradresinden alabileceklerdir. Hastanemiz bugün çağdaş hizmet ve görünümü ile ilçe hastaneleri arasında saygın bir yere gelmiştir.
ANTEP PRESS – Hastaneniz 4 yol kavşağı üzerinde duruyor. Dolayısıyla vakaların çok olduğu bir bölgedesiniz. Bu anlamda eksikleriniz var mı?
FEHMİ UÇAR – Hastanemiz şuan ilçelerimiz köylerimiz ve çevre ilçelerden de hasta almaktadır. Günlük ortalama 600-700 hastaya hizmet vermekteyiz. Biz ilçe hastanesi bazında yapılması gereken tüm şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Acil vakıaların yüksek olduğu hastanemiz elbette bu kapasiteyi artık taşıyamıyor. Ama 50 yataklı ek bina çalışmamız bakanlıkça onaylandı ve ihale aşamasındadır. Bunu da ANTEP PRESS okurlarına ve Nurdağı halkına bir müjde olarak bildireyim. Hastanemiz bakanlık incelemeleri ve denetimleri sonucu ilçe hastaneleri kategorisinde hizmet ve kalite açısından Türkiye de ilk 3’e girmeye aday gösterilmiştir.
ANTEP PRESS – Fehmi bey verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyor; çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
FEHMİ UÇAR: Ben teşekkür ederim.

www.anteppress.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here