IMG_20160221_192004-318x300

GAZİANTEP’E  FEN LİSESİ DÜZEYİNDE  İMAM HATİP LİSESİ AÇILMASI

Ülkemizde eğitim sistemiyle ilgili gelişmeler hızlı bir şekilde devam ediyor.Her gün yeni arayış yeni uygulamalar ve projelerle eğitime yön verilmeye çalışılıyor.

Akademik Eğitimciler Derneği olarak son yıllarda hızlı bir artış gösteren İH Okulları sayısal olarak artmaktadır.Ama nitelik olarak bu artış hala eğitime yansımış değil.  Gözlemlerimizden hareketle her ilde Fen lisesi düzeyinde bir İHL ‘nin olması artık kaçınılmaz olmuştur.İHL’nin her TEOG sonrası yerleştirmelerde yerleşemeyen öğrencilerin kayıt olduğu okullar olmaktan,çıkarılması gerek.  Eğitimde sıkıntılı dönemler geçiren Gaziantep ilinde de, Fen lisesi düzeyinde bir İHL’ine ihtiyaç olmazsa olmazımızdır.Yaklaşmakta olan TEOG sınav sonucuna göre İH Orta okullarında sınava girecek 8. Sınıföğrencilerinden, tesbitettiğimiz  Fen lisesini kazanacak bir çok öğrenci bulunmaktadır. Veliler şimdiden dört yıldır İH Orta okuluna giden çocuklarını yerleştirme stresine girmişlerdir.Bundan dolayı  iyi düzeyde bir İHL talepleri var.İlimizde iyi düzeyde bir İHL olmayışı ister istemez Veliyi ve öğrenciyi Fen lisesi yada diğer okullara mecbur bırakmaktadır.AKADER olarak yetkililerden bu konuya eğilmelerini, önümüzdeki Eğitim öğretim döneminde İHL’ne TEOG puanı iyi olan 9. Sınf öğrencileriyle bir başlangıç yapılmasını talep ediyoruz.

 

AKADER YÖNETİM KURULU

1 YORUM

  1. iyi hoş güzel de fen lisesi gibi ihl niye olsun ki…. kafamızdaki konseptten vazgeçemiyoruz. adı önemli değil önemli olan islami ilimler eğitimi verilsin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here