Gaziantep’te saat: 03.10’da başlayan ve halen devam eden şiddetli fırtına hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtına çok sayıda ağacın kökünden sökülmesine neden olurken, kentte bazı semtlere halen elektrik verilemiyor. Çatıdan uçan kiremitler çok sayıda araçta hasar meydana getirdi.

AĞAÇLARI SÖKTÜ…

Gaziantep’te şiddetli fırtına çok sayıda ağacın kökünden sökülmesine neden oldu. Gaziantep 100. Yıl Kültür Parkı, Demokrasi Meydanı, Karataş ve beşyüzevler semtinde ağaçlar yolları kapadı.Bu mevsimde açan Pavlonya ağaçları çiçeklerini döktü.

ELEKTRİK KESİNTİSİ

Ağaçların devrilmesi sonucu elektrik telleri koptu. Bu nedenle Gaziantep’in bir çok semtinde elektrikler kesildi. TEDAŞ yetkilileri arızaların giderilmesi için yoğun çalışma temposuna girdi.Bazı semtlere saat 16.00’a kadar elektrik verilemeyeceği belirtiliyor

İSKELELER DEVRİLDİ

Gaziantep’in özellikle yeni yerleşim birimlerinde yapımı süren inşaatların çoğunun iskeleleri şiddetli fırtınaya dayanamayarak yıkıldı.Evlerin çatılarındaki kiremit ve tenteler uçtu. Çok sayıda araçta düşen tenteler nedeniyle hasar oluştu.

AĞAÇLAR POŞET AÇTI

Şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşlar yolda yürüme zorluğu çekiyor.Havanın soğukta olması özellikle seçmenlerin sıkı giyinmesine yol açtı. Kentteki çok sayıda ağaca saplanarak kalan poşetler ilginç görüntü oluşturdu. Vatandaşlar ” Ağaçlar poşet açmış” demekten kendilerini alamadılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here