Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Furkan Vakfı’nın önce izin verilen sonra da güvenlik gerekçesiyle iptal edilen konferansı sonrasında yaşananlar asla kabul edilemez. Polis alana gitmek isteyenlere izin vermemiş, grup da otoyolu kapatarak eylem yapmıştı. Daha sonra polis grubu dağıtmak için tazyikli su ve biber gazı müdahalesinde bulunmuştu. Bu durum asla kabul edilemez bir durum.

Özellikle yerel birimlerden sık sık engelleme ile karşılaşan ve bunu da Ak Parti aleyhinde en iyi şekilde kullanan Furkan Vakfı’ nın kim tarafından ve ne amaçla engellendiği kamuoyu tarafından merak edilen bir konu. Ak Parti’ nin en üst düzey yetkililerinden konuyla ilgili son noktayı koyacak ve bu konuyu her iki taraf adına da suistimal edecek kimselerin önüne geçmek için hareket etmeye çağırıyoruz.

İşte Furkan Vakfı yetkililerinin konuyla ilgili yaptığı açıklamalar:

İskenderun konferansımızın AKP’li İskenderun Belediyesi tarafından iptali üzerine, en doğal hakkımız olan BASIN AÇIKLAMASI yapmamızı engellemek için, başta AKP’li yetkililer olmak üzere; “yolları kapatma, şehirlerarası yollarda katılımcıların araçlarını bağlayarak halkımızı mağdur etme, toplanan kalabalığa TOMA ile müdahale etme emri veren ve bu tatsız olaya sebep olan tüm yetkilileri şiddetle kınıyoruz.

fft16_mf7110366

Furkan Vakfı olarak 29.05.2016 tarihinde İskenderun’da gerçekleştirmek üzere başvurduğumuz ve gerekli tüm izinleri aldığımız konferansımız hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden Kaymakamlık tarafından iptal edilmiş ve tüm duyuru çalışmaları Emniyet Güçleri ve Zabıta Ekipleri tarafından şiddetle engellenmiştir.

IMG_5427-620x413

Furkan Vakfı olarak bu haksız iptali kabul etmediğimizi ve konferansa izin verilmezse oraya gidip basın açıklaması yapacağımızı resmi sitemizden duyurmuştuk.

IMG_5448-620x413

Bu durumda basın açıklaması esnasında arkadaşlarımıza gelecek maddi manevi herhangi bir zarardan, İskenderun Kaymakamlığı ve Emniyet güçleri sorumludur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here