Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) çatısı altında faaliyet gösteren Suriyeli Misafirler Bilgi ve Eğitim Merkezince, Suriyeli sığınmacıların çocuklarına kişisel gelişim eğitimi verildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşanSivil Toplum Kuruluşu “Young Guru Academy”nin eğitmenleri, Suriyeli çocuklara, hayal gücü, vicdan, zeka gibi temellere dayanan sorularla kişisel gelişim eğitimi verdi.

Bazı görselle eşliğinde verilen eğitimde Suriyeli çocuklar, eğitmenlerin yaptırdığı hareketlerle keyifli dakikalar yaşadı.

GAMEK Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, yaptığı açıklamada, kişisel gelişim eğitimlerinin öğrenciler için önemli olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Verilen eğitimle minik öğrencilerimiz düşüncelerini özgürce dile getirmeyi, farklı görüşlere saygı duymayı, okudukları kitapları daha iyi yorumlamayı, doğru soruyu sormayı, özgüven duymayı öğrendiler. Eğitim boyunca aktif olarak sorulara katılan öğrenciler, hem eğlendi hem öğrendi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here