gatem-sil-bastan-

Gaziantep Ticaret ve Endüstri Merkezi’nin (GATEM)  yeni bir çehreye kavuşturulması için düğmeye basıldı. Çevre düzenlemesi yapılacak olan GATEM’in elektrik tesisatı elden geçirilecek ve ışıklandırılacak. Daha modern bir görünüme kavuşturulacak.

GATEM Esnaf Birliği Başkanı  Enver Bal’ın girişimleri sonucu Enerjisa ve yerel yönetimler, GATEM’i daha modern  bir görünüme kavuşturmak için düğmeye bastı. GATEM Başkanı Enver Bal, öncelikle elektrik tesisatının elden geçirilerek ışıklandırılacağının müjdesini verdi. Özellikle akşam saatlerinde GATEM’in karanlığa büründüğüne dikkat çeken Bal, “Hava karardıktan sonra bölgemiz artık ışıl ışıl olacak. Enerjisa ile görüştük ve sözünü aldık. Tüm tesisatlar elden geçirilecek. Işıklandırma sonrası insanlar akşam saatlerinde dahi gönül rahatlığı ile bölgemize girebilecek” dedi.
Şehitkamil Belediyesi’nin de çevre düzenlemesi ve asfaltlama işini yaptığını belirten Bal, “GATEM, Gaziantep’in can damarı. Toptancı esnafımız hep burada. Kentin kalbi diyebiliriz. Böylesine önemli bir merkezin de yıllar önceki haliyle bırakılması doğru olmazdı. Artık yenileme ve bir şeyler yapma zamanı geldi. Birlik olarak hem Enerjisa ile hem de belediyelerimizle görüşüyoruz. Gerekli yatırımların yapılmasını sağlıyoruz. Önümüzdeki süreçte çok daha iyi bir GATEM’e kavuşacağız. Esnafımızın da daha rahat koşullarda hizmet vermesini sağlayacağız” diye konuştu.
Bal, emniyet sorununun da büyük ölçüde çözüldüğüne dikkat çekerek, “GATEM, hem karanlık hem de gerekli bakımı alamamıştı. Hırsızlık olayları oluyordu. Ancak emniyet güçlerimizin duyarlı davranışları sonucu bu olaylar en aza indirgendi. Emniyetten beklentimiz, denetimlerini daha da sıklaştırmaları ve hırsızlık olaylarına asla müsaade etmemeleri. Emniyet sorununu da tamamen çözdüğümüz zaman esnafımız da rahat bir nefes alacak. Biz de birlik olarak belediyelerimiz ve kurumlarımızla el birliği içerisinde bölgemizi çağdaş ve modern bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here