Uluslararası Üniversite konusundaki çalışmalarına yenilerini ekleyen Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Portekiz ile de eğitim-öğrenim için işbirliği yapacak.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun’u makamında ziyaret eden Portekiz’in Ankara Büyükelçi Yardımcısı Ana Lisa Riquito, ülkesindeki üniversiteler ile GAÜN arasında karşılıklı eğitim işbirliği, kültür ve bilgi alışverişi için işbirliğinde bulunmak istediklerini söyledi.

Riquito’ya Gaziantep Üniversitesi konusunda bilgilendiren Rektör Prof. Dr.Yavuz Coşkun ise GAÜN’ün dünyanın 80 ülkesinden bin 600’e yakın yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan uluslararası bir üniversite olduğunu mühendislik ve tıp eğitimi başta olmak üzere birçok eğitim dalında önemli başarılara imza attığını, Türkiye’deki birçok üniversitenin Gaziantep Üniversitesi’nin projelerini örnek alıp, uygulamaya başladığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Coşkun, Portekiz’deki üniversiteler ile işbirliği için girişimlere başlanabileceğini de ifade etti.

Arsan Seyahat Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nur Yılmazer’in de katıldığı ziyaretin son bölümünde bulunan GAÜN Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, Portekiz Büyükelçi Yardımcısı’na fakültesiyle ilgili kısa bir bilgi sundu. Ziyarette Büyükelçi Ana Lisa Riquito, rektör Prof. Dr. Coşkun’a ülkesini tanıtan broşür, Coşkun da Büyükelçi’ye GAÜN’ün işlendiği sedef bir sandık ve tanıtım broşürü hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here