GAÜN’de FETÖ depremi! İşte tutuklananların tam listesi…

“Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN), Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 92 kişinin adliye sevk edilmelerinin ardından tutuklanan 16 kişinin isimleri belli oldu. 8 akademik ve 8 idari personelden 4’ü Profesör, 4’ü ise Doçent.”
 GAÜN'de FETÖ depremi! İşte tutuklananların tam listesi...

Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN), Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 92 kişinin adliye sevk edilmelerinin ardından tutuklanan 16 kişinin isimleri belli oldu. 8 akademik ve 8 idari personelden 4’ü Profesör, 4’ü ise Doçent.

Geçtiğimiz günlerde tutuklanan Prof. Dr. Haluk Savaş’tan sonra GAÜN’de 8 akademik personel daha tutuklandı. 8 akademik personelin yanı sıra 8 de idari personel tutuklandı. 44 öğretim görevlisi ve 3 idari personel olmak üzere 47 kişi hakkında adli kontrol kararı uygulanırken, 10 kişi ise Cumhuriyet Başsavcılığınca serbest bırakıldı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü mensuplarınca, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs ve ayrıca örgüte üyelik suçlarından, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmaların devam ettirildiği belirtildi.

GAÜN idari ve akademik personeline yönelik yürütülen dosya kapsamında, “terör örgütüne üye olmak” suçundan gözaltına alınan 8 öğretim görevlisi ve 8 idari personel 16 kişinin tutuklandığı kaydedildi. Açıklamada, 44 öğretim görevlisi ve 3 idari personel olmak üzere 47 kişi hakkında adli kontrol kararı uygulanmasına hükmedildiği bildirildi.

İşte GAÜN’de tutuklanan akademik ve idari personelin tam listesi:

Prof. Dr. Akif Şirikçi

Prof. Dr. Abdulvahap Gök

Prof. Dr. Alper Sevinç

Prof.Dr.İbrahim Erbağcı

Doç.Dr Mehmet Tekinkuş

Doç. Dr. Şefika Nur Aksoy

Doç. Dr. Mehmet Civan

Doç. Dr. Ahmet Dirier

İdari Personel Ramazan Mercan

İdari Personel İbrahim Develi

İdari Personel Neslihan Bozdağ

İdari Personel Mustafa Oyucu

İdari Personel Mehmet Uçar

İdari Personel Cuma Karakılınç

İdari Personel Mehmet Gül

İdari Personel Hasan Nuri Sağlam

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here