47777300508.04.2014225542gaziantepgunes

Garaj tapulu evler için ısınma problemini ortadan kaldıracak prosedür şekillendi;

Seçim öncesi ‘gaz verilecek’ haberiyle umutlanan Garaj tapulu ev ev işyerlerinin izleyecekleri prosedür şekillendi.  Garaj tapulu ev sahipleri, bina yönetimi tarafından ‘Ortak alanların merkezi ısıtılması’ kararından sonra doğalgaz kullanabilecek. Uygulamadan birden fazla garaj tapulu ev olan binalar faydalanabilecek.

Gaziantep’te 30 bin garaj tapulu ev sahibini ilgilendiren ısınma problemi, geçtiğimiz gün Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu tarafından yapılan açıklama ile ortadan kaldırıldığı bildirilmişti. Bu açıklamanın ardından GAZDAŞ’tan yapılan bilgilendirme ile detaylar açıklanmıştı.

Güneş Gazetesi Gaziantep’te sayıları 30 bini bulan ve yaklaşık 150 kişiyi ilgilendiren garaj tapulu ev ve işyerleri sahipleri için konuyu masaya yatırdı ve tüm soru işaretlerine cevap aradık.

İŞTE GARJ TAPULU EV VE İŞ YERLERİ SAHIPLERİNİN İZLEMESİ GEREKEN YOL VE HAZIRLANMASI GEREKEN EVRAKLAR;

BAŞVURUDAN ÖNCE

GAZDAŞ’a yapılacak olan müracattan önce garaj tapulu ev sahipleri bina sakinlerinin yüzde 51’lik katılım oranı ile yapılan toplantıda ‘Ortak alanların merkezi ısıtılması’ kararı alınması gerekiyor. Bu karar yönetim karar defterine işlenerek ilgili doğalgaz firması ile görüşülecek. Mühendisler tarafından garaj tapulu evlerin ortak ısınması için merkezi alan belirlenecek. Bu alan kazan dairesi ve toplantı salonu olabilir.

ÖNCE PROJE SONRA GAZDAŞ

Firma tarafından gerekli proje çizildikten sonra, bağlı bulunduğu ilçe belediyesinden ‘belediye yapı ruhsatı, mimari projenin ön yüzü ve kat alan ile müşterek alan tablosu’ temin edilerek GAZDAŞ’a müracat edebilecek. Müracat değerlendirildikten sonra evraklar üzerinde görünen ortak alanlara  abonelik gerçekleştirilecek.

BUNLARA DİKKAT EDİN!

Öte yandan binada bulunan garaj tapulu evlerin sayısı en az 2 olacak. Abonelikler ve başvuru bireysel yapılmayacak. GAZDAŞ tarafından ise abonelikler bireysel değil merkezi ısınma şartı ile verilece

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here