Şehitler diyarı Gaziantep 10 ayda teröre 18 şehit verdi.

Şehitler diyarı Gaziantep 10 ayda teröre 18 şehit verdi

 

“7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan terör olaylarında son 10 aylık süreçte 18 Gaziantepli asker ve polis şehit oldu. Şehitler diyarı Gaziantep, son 26 yılda ise teröre 225 şehit verdi. ”

7 Haziran seçimlerinin ardından başlayan terör olaylarında son 10 aylık süreçte 18 Gaziantepli asker ve polis şehit oldu. Şehitler diyarı Gaziantep, son 26 yılda ise teröre 225 şehit verdi.

Biten çözüm sürecinin ardından yeniden hortlayan PKK terörü yüzünden her gün şehit haberleri gelmeye devam ediyor. Özellikle Güneydoğu’dan gelen şehit haberleri Türkiye’nin dört bir yanındaki evlere ateş düşürüyor.

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUN OYNANIYOR

Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır, 1990 ile 2016 yılları arasında Gaziantep’in polis, subay, astsubay ve er olmak üzere 225 şehidi olduğunu açıkladı. Bütün şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyen Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır, IŞİD’i, PYD’si, PKK’sı olmak üzere herkesin Türkiye üzerinde bir oyun oynadığını söyledi.

35 YILDA 225 ŞEHİT

35 yıllık terörle mücadelede birçok vatan evladının şehir düştüğünü kaydeden, Bayındır, Gaziantep’inde son 26 yılda 225 şehit verdiğini söyledi. Bayındır konuşmasına şöyle devam etti: Bu geçen sürede 1990 yılından 2016 yılına kadar Gaziantep’te 225 şehidimiz oldu. Biz bu vatana hizmet edip bu vatan için canımızı verdiysek biz bugünler için yetiştik. Ama hükümetimiz polisimize ve askerimize ‘Vur Emri’ yetkisini daha fazla versinler. Umudumuz hükümetimiz terörün üzerine daha fazla gitsin, şehit ailesi olarak bunu istiyoruz. İnşallah düzelir, her inişin bir yokuşu vardır, bir karanlığı bir aydınlığı vardır. Türkiye’de hükümetimiz güçlü, devletimiz güçlü. Bir şehit haberi geldiğinde sanki çocuğumuz bugün şehit olmuş gibi hissediyoruz. Biz bundan geri durmayacağız, terör devam ediyorsa biz de devam edeceğiz”

10 AYDA 17 ŞEHİT VERDİK

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 2 polisin şehit edilmesi sonrası biten çözüm sürecinin ardından artan terör olaylarında son 10 aylık süreçte 17 Gaziantepli asker ve polis, şehit oldu. Gaziantep Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hamza Bayındır, çözüm sürecinin bittiği 7 Temmuz’dan itibaren günümüze kadar çeşitli terör saldırılarında 20 güvenlik görevlisinin şehit edildiğini söyledi.

YALÇIN NANE İLE BAŞLADI

Bölge ve ülke gündemine gelen operasyonlar ve terör saldırılarında ölen şehitlerden bazılarının isimleri ve şehit edildiği saldırılar şöyle: “23 Temmuz 2015-Kilis’in Elbeyli ilçesindeki karakola Suriye bölgesinde bulunan IŞİD terör örgütü tarafından ateş açılması sonucu şehit olan astsubay Mehmet Yalçın Nane. 11 Kasım 2015-Şırnak’ın Silopi ilçesinde, seyir halindeki zırhlı araca teröristlerin saldırısında 2 mesai arkadaşı ile birlikte şehit olan HASAN Aslan. 22 Kasım 2015-Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki askeri birlikte el bombasının patlaması sonucu şehit olan astsubay Ömer Kılıçoğlu. 5 Aralık 2015-Şırnak’ın Cizre ilçesindeki terörist saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan uzman çavuş Halil Karakuşoğlu.

2016 YILININ ŞEHİTLERİ

18 Ocak 2016-Şırnak’ın İdil ilçesinde polis ekiplerine yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen özel harekat polis memuru Ersin Yıldırım. 23 Ocak 2016-Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen topçu üsteğmen Uğur Taşçı. 31 Ocak 2016-Şırnak’ın Cizre ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Taner Cinpolat. 4 Şubat 2016-Şırnak’ın Cizre ilçesinde, teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan özel harekat polisi Uğur Kutku. 18 Şubat 2016-Ankara’daki bombalı saldırıda şehit olan havacı başçavuş Mehmet Yener. Mehmet Karadal, 3 Mart’ta, Gökhan Alıcı 1 Nisn’da , Abdullah Delibaş 18 Nisan’da, Yusuf Erin ve Serdal Şakir 1 Mayıs’ta, Mehmet Öter 7 Mayıs’ta,Ömer Saadettin Bakır 13 Mayıs’ta, Cuma Akıl 21 Mayıs’ta şehit düştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here