Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nın canlılık kazanması için harekete geçtiklerini söyledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şahin, teknik ekibiyle, Gazi Muhtarpaşa Bulvarında yer alan esnafla “Kentsel Tasarım Projesi” hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Projenin 5 ay içerisinde hayata geçirileceğini belirten Şahin, “Bizim her zaman söylediğimiz bir söylemimiz var. Bu kenti hep birlikte yönetelim. Bunun için sizden gelecek görüş ve istekler bizim için önemli. Bizim için birer alternatif” değerlendirmesini yaptı.

Seçim beyannamesinde verdikleri vaatleri yerine getirmek için çalıştıklarını ifade eden Şahin, kalkınmanın yerelden başladığını vurguladı.

Gazi Muhtarpaşa Bulvarı’nın Gaziantep için önemli bir alışveriş merkezi olduğuna dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

“Burası şehrin ekonomisini tutan bir cadde. Eskiden çok canlıydı, şimdi de canlı olması lazım. Estetik ve fonksiyonel bir tasarım yapmayı hedefliyoruz. Bulvarda kendine özgü bir kimlik oluşturmayı düşünüyoruz.”

Proje çerçevesinde yapılacak yenilikleri anlatan Şahin, bölgede sosyal ve kültürel etkinlik için bir alan oluşturmayı düşündüklerine vurgu yaptı. Şahin, bulvardaki yeniliklerden sonra bölgenin daha cazip ve canlı bir konuma geleceğini vurguladı.

İstişare toplantısında her esnaftan birer temsilci seçilerek bir çalışma gurubu oluşturuldu. Bu çalışma gurubu ile sık sık bir araya gelerek yapılması düşünülen çalışmalar hakkında fikir birliği yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here