SDC13699ANTEPPRESS-GAZİANTEP 

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı:

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, dünyada başka hiçbir şehre nasip olmayan, Gazi unvanıyla taçlandırılan bu şanlı direnişin dünya döndükçe unutulmayacağını belirtti.

Sarı, Gaziantep`e “Gazilik” unvanının verilişinin 93. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tarih boyunca hür yaşayan Türk milletinin sahip olduğu topraklar üzerinde işgalleri asla kabul etmediğini vurguladı.

Antep Savunmasının bunun en büyük göstergesi olduğunu ve savunma süresince verilen mücadelede 6 bine yakın insanın şehit olduğunu hatırlatan Sarı, şunları kaydetti:

“8 Şubat 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu dillere destan mücadeleyi `Gazi` unvanıyla ödüllendirmiştir. Dünyada başka hiçbir şehre nasip olmayan, Gazi unvanı ile taçlandırılan bu şanlı direniş dünya döndükçe unutulmayacak olup, bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyorum.”

 

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Uzer:

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Gaziantep`e “Gazi” unvanının verilişinin 93`üncü yıldönümünü kutladı.

Uzer, mesajında, dünyanın ilk ve tek “Gazi” unvanına sahip kenti olan Antep`in dönemin güçlü devletlerine karşı mücadele verdiğini hatırlattı.

Tarihe mal olmuş örnek savunmasıyla Şahinbey`lerin, Şehitkamil`lerin Karayılan`ların ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde mücadele ettiğini, 6 bin 317 şehit verilen mücadele şehit düşenlere Allah`tan rahmet dileyen Uzer,  TBMM`nin bu savunmayı “Gazi” unvanıyla taçlandırdığını belirtti.

Ülkenin bağımsızlığı için milli beraberlik, tarih ve milli servete sahip çıkılması gerektiğine vurgu yapan Uzer, “Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti`ni canlarından aziz bilen şehitlerin değerli hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, gazilerimizi  şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here