gaziantep-ten-terore-25-yilda-213-kurban-1449414811

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Gaziantep’in 213’üncü şehidi Uzman Jandarma Çavuş Halil Karakuşoğlu, memleketi Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreni ile göz yaşları içinde toprağa verildi.

Yurt genelinde terör bitmek bilmezken, Gaziantep 1990 yılından bu yana 213’üncü şehidini de önceki gün verdi. Şırnak’ın Cizre ilçesindeki terörist saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Halis Karakuşoğlu, memleketi Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreni ile Nizip İlçe Şehitliği’nde toprağa verildi.

 

EN FAZLA ŞEHİDİMİZ HANGİ YILLARDA GELDİ

1990 yılından bu yana terör Türkiye’ye adeta kan kustururken, Gaziantep bu 25 yıllık süreçte teröre tam 213 kurban verdi. Terör nedeniyle, Gaziantep en fazla 1992-1997 yılları arasında şehit verdi.

 DOĞU İLLERİ MEHMETÇİKLERE MEZAR OLDU

Terör en fazla kış aylarında hortlarken, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Van, Diyarbakır, Bitlis, Tunceli illeri yurt genelinde en fazla şehit verdiğimiz iller olurken, Elazığ, Muş, Batman, Siirt ve Ağrı illeri ise en az şehit verdiğim iller arasında yeralıyor.

 ACI HABER AĞABEYİNİN AVİNE ULAŞTI

Şırnak’ın Cizre ilçesindeki terörist saldırıda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Halis Karakuşoğlu’nun Gaziantep’teki ağabeyinin evine acı haber ulaştı. Yaklaşık 18 yıllık asker ve son 2 yıldır Şırnak’ın Cizre ilçesinde görev yapan Uzman Çavuş Halis Karakuşoğlu, teröristlerin silahlı saldırısı sonucu 2 silah arkadaşı ile birlikte şehit olmuştu. Olayın ardından şehidin Gaziantep’in Nizip ilçesi Mimar Sinan mahallesindeki ağabeyi Mustafa Karakuşoğlu’na acı haberi Nizip İlçe Jandarma Konutanı Binbaşı Yavuz Oruç, Nizip İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman verdi. 15 yıllık evli olan ve 2 çocuğu bulunan Şehit Karakuşoğlu’nun, babasının 3 yıl önce, annesinin ise yaklaşık 10 yıl önce rahatsızlık sonucu vefat ettiği öğrenildi. 4’ü kız 6 kardeşi bulunan şehidin, anne ve babası olmaması nedeniyle haberin büyük ağabeyi Mustafa Karakuşoğlu’na verildiği kaydedildi. Ayrıca şehidin eşi Fatma ile 11 yaşındaki oğlu Yusuf emin ve 13 yaşındaki oğlu Ahmet Emin ile birlikte Şırnak’ta yaşadığı belirtildi. (SESLİ-ACI HABER-İHA VE DHA-FOTO MİKS)
CENAZE TÖRENİNE KİMLER KATILDI ?

 

Cenaze törenine Şehit Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ak Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

 NİZİP MERKEZ CAMİİ’NDE CENAZE NAMAZI KILINDI

Şırnak’ın Cizre ilçesinde dün teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun cenazesi, memleketi Gaziantep’in Nizip İlçesinde düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Nizip İlçesi’ndeki tören, 39 yaşındaki şehit Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun Türk bayrağına sarılı naaşının askerlerin omuzlarında Merkez Camisi’ne getirilmesiyle başladı. Şehidin halası Fatma Karakuşoğlu, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Ayakta durmakta zorlanan şehidin eşi Fatma Karakuşoğlu’nu yakınları teselli etmeye çalıştı. Törene katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Şehit Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun yakınlarına taziye dileklerini iletti. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e teşekkür eden şehidin ağabeyi emekli Astsubay Şıh Müslüm Karakuşoğlu da “Vatan sağ olsun. Gerekirse bu vatan için yine şehit veririz” dedi. (SESLİ-TABUTA SARILIP AĞLAYANLAR)

 SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Şehit Uzman Çavuş Halil Karakuşoğlu’nun naaşı, askerlerce cenaze nakil aracına konuldu. Şehidin çocukları 11 yaşındaki Yusuf ve 13 yaşındaki Ahmet de cenaze aracına bindi. Şehit uzman çavuş Halil Karakuşoğlu’nun cenazesi, tekbirler eşliğinde götürüldüğü Gaziantep’in Nizip İlçe Şehitliği’nde göz yaşları arasında defnedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here