Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Filistin’deki insanlık dışı saldırıları en ağır şekilde kınayarak, “Filistin’deki kardeşlerimizin yanındayız. İsrail ürünlerine yapılan protestoları haklı buluyoruz” dedi. 
Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada,İsrail’in Gazze’ye yönelik sürdürdüğü kara harekatında aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu birçok sivilin hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduklarını belirterek, mübarek Ramazan ayında yapılan bu insanlık dışı saldırılara tepki gösterdi.
“Bu saldırılara bir an önce son verilmelidir” diyen Konukoğlu, tüm Müslüman ülkeleri birlik olmaya, uluslararası kurum ve kuruluşları bu zulme karşı sessiz kalmamaya, taraflar arasında kalıcı bir ateşkesin sağlanması için harekete geçmeye davet etti.
Konukoğlu, “Filistin’de yaşanan büyük acıyı millet olarak yüreğimizde hissediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Yurt genelindeİsrail ürünlerine karşı yapılan protestoları da haklı buluyoruz. İsrail ürünlerinin tüketilmemesinden yanayız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here