Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’e seçildikten sonra 2. kez geliyor. Erdoğan’ın, Gaziantep’e gelişiyle ilgili tüm hazırlıklarını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yapıyor.

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra 2. kez bugün Gaziantep’e gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan’ın, tüm hazırlık çalışmalarının tamalandığı belirtildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, hazırlıkların tamamlandığını Gaziantep’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hazır olduklarını söyledi. Özel uçağıyla yarın saat:11.00’de Gaziantep’e inecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı mevcut milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali Ali Yerlikaya, Emniyet Müdürü Erhan Gülveren ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci karşılayacak. Karşılama töreni istemeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat:12.00’de miting meydanı olan Demokrasi Meydanı’nda halka hitap edecek. Erdoğan’ın halka hitabından sonra saat:14.00’de Teymur Otel’de, Gaziantep’in sivil toplum örgütleriyle birlikte yemek yedikten sonra hemen İstanbul’a dönecek.

PROGRAM NASIL OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi olmayan ziyaret programı ise şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep ziyaretine ilk olarak Valilik ziyaretiyle başlayacak. Valilik ziyaretinde ilimize yeni atanan Vali Ali Yerlikaya’yı ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra Demokrasi Meydanı’nda halka hitap edecek ve 4 milyar 100 milyon TL’lik toplu açılış yağacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Gaziantep Üniversitesi’ni de ziyaret ederek, bilgi alacak.

Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam da Büyükşehir Belediyesi’nin, STK temsilcileri ve kanaat önderlerinin onuruna verdiği yemeğine katıldıktan sonra Gaziantep’ten ayrılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here