GAZİANTEP’TE EĞİTİM TOPLANTISI

Şehrimize gelen Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz vilayette eğitimle ilgili toplantı yapıyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sabah saatlerinde geldiği Gaziantep’te, Vilayette düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Yılmaz, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Genel Sekreteri ve AK Parti Gaziantep milletvekili Abdülhamit Gül’ün de katıldığı değerlendirme toplantısına başkanlık yaptı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Eğitime önem veren her şeye önem verir. Eğitimi ihmal eden her şeyi ihmal etmiştir. Eğitim sağlıktan da önce gelir. Her işin başı eğitimdir.” dedi.

Yılmaz, Gaziantep Valiliğini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, 2 milyon nüfusun yaşadığı kentte, 500 binin üzerinde öğrenci bulunduğunu söyledi.

Gaziantep’in gözbebekleri olduğunu vurgulayan Yılmaz, “2002’den bu yana eğitimde büyük mesafeler kaydettik. Daha almamız gereken mesafeler olduğunu da biliyoruz. İnşallah milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı ve valimizin de desteğiyle 2019 yılına kadar Gaziantep’in eğitim sorunlarını büyük ölçüde çözeceğiz.” diye konuştu.

Milli eğitim camiasıyla bir araya gelerek Gaziantep’in eğitiminin fotoğrafını çekeceklerini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Hem gelecek yılın hem de bu yılın yatırımlarını nasıl daha iyi kullanabiliriz, bunun çalışmasını yapacağız. Eğitime önem veren her şeye  önem verir. Eğitimi ihmal eden her şeyi ihmal etmiştir. Eğitim sağlıktan da önce gelir. Her işin başı eğitimdir. İnşallah göreceksiniz, Gaziantep 2019 yılında Türkiye’nin yükselen yıldızı olacak. Eğitimde de parlayan yıldızı olacak. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak gereken her türlü desteği vereceğiz. Şu andaGaziantep’te 500 milyon liraya yakın yatırımımız var. Bu Türkiye’deki en büyük 5 yatırım içerisinde. İstanbul birinciyse herhalde ondan sonra daGaziantep geliyor. Allah nasip ederse Gaziantep’in sorunlarını çözeceğiz.”

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here