sahinden-bin-27-projelik-secim-beyannamesi-IHA-20140301AW021878-6-t

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Aile ve Sosyal Politikalar Eski Bakanı Fatma Şahin, projelerini düzenlenen lansman toplantısı ile Gaziantepliler ve basın mensuplarıyla paylaştı.

Şahin’in seçim çalışmaları ile gerçekleştireceği projeleri, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen büyük bir organizasyonda binlerce kişinin katılımı ve ulusal televizyon kanallarından da canlı yayınla verildi. Programa Vehbi Dinçerler, Hasan Celal Güzel, AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Gaziantep büyükşehir belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, belediye başkan adayları, oda başkanları, işadamları ve çok sayıda partili katıldı.

‘Geleceğin Gaziantep’i’ hedefiyle çalıştıklarını vurgulayan Fatma Şahin, seçilmesi halinde hayata geçireceği projelerin Gaziantep’in çehresini değiştireceğini söyledi. Gaziantep için büyük hayalleri ve hedefleri olduğunu vurgulayan Fatma Şahin, ‘Türkiye’nin ve dünyanın gözbebeği bir Gaziantep’ hedefiyle ortak aklın egemen olduğunu, katılımcı, şeffaf, adil bir yönetim anlayışıyla Gazianteplilerin hizmetinde olacağını vurguladı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, “Şehir insanın, insan da şehrin aynasıdır. Şehri imar ederken gönülleri de imar edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti’nin yerel yönetim vizyonunun temel kavramının ‘medeniyet’ olduğuna dikkat çeken Şahin, medeniyet sözcüğünün ‘medine’ yani ‘şehir’ kelimesinden türediğini kaydederek, ilçe belediyeleri ile birlikte hazırladıkları projeleri içeren ‘Katılımcı Belediyecilik’, ‘Trafik ve Ulaşım’, ‘İmar ve Şehircilik’, ‘Çevre ve Yeşil Alanlar’, ‘Kültür ve Turizm’, ‘Sosyal ve Sağlık’, ‘Su ve Kanalizasyon’, ‘Sanayi ve Ticaret’, ‘Spor’, ve ‘Tüm İlçelerde Büyükşehir Hizmet Kalitesi’ ana başlıklarından oluşan 10 maddelik bin 27 projelik seçim beyannamesini açıkladı.

Gaziantep’in tarihi ve kültürel değerleri, geleneksel el sanatları, dünyaca ünlü mutfağı, güçlü sanayisi ve ekonomisi ile dünya gündemine taşımak ve turizmde marka şehir haline getirmek için var gücüyle çalışacağını ifade eden Şahin, “Gelin Gaziantep için hayallerimizi, hedeflerimizi birlikte gerçekleştirelim, gelin geleceğin Gaziantep2ini beraber inşa edelim” dedi. Şahin’in konuşmalarının ardından projeleri de slayt gösterisi şeklinde kısa kısa katılımcılara izletildi.

Programda konuşan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, “Ülkemiz AK Parti ile 2002 yılında tanıştı. Allaha şükür 12 seneden beri anlımız ak ve başımız dik insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz. Bunu devam ettirmeye çalışacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Dr. Asım Güzelbey’le 2004’te belediyeciliğe başladık. Kendisi çok önemli hizmetlere imza attı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Evet biz öyle büyük ve güçlü bir aileyiz ki, Asım başkanım 2 dönemden fazla görev yapmayacağını söyledi. Yine büyük bir ailenin ferdi olarak bizlerle birlikte yürümeye devam edecek. Bir şeye nasıl başlarsanız arkası öyle gidiyor” diye konuştu.

“BU SEÇİM TÜRKİYE’NİN GELECEK 10 YILINI ETKİLEYECEK BİR SEÇİM”

AK Parti kurulurken ince eleyip sık dokuduklarını hatırlatan Ahmet Uzer, “Bir tane bakan çıkardık; 3 tane belediye başkanı ve milletvekilleri çıkardık. Sırasını bekleyen arkadaşlarımızda önemli yerlere gelecekler. Bu bir bayrak yarışıdır. Fatma Şahin, bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayımız oldu. Bu seçim Fatma Şahin’in Belediye Başkanlığı seçimi değil bu seçim Türkiye’nin gelecek 10 yılını etkileyecek bir seçim. Bunun için gece gündüz demeden çalışıp Antep’te en yüksek oyu alacağız. Biz başka partilere benzemeyiz. Bir şeyi yapacağız dersek onu yaparız. Şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’le birlikte Gaziantep’te 5 yıl içerisinden neler yapacağımız başkan adayımızdan dinleyeceğiz. Hizmet eden bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Uzer’in konuşmalarının ardından sahneye çıkan ve partililere seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Hüseyin Çelik, Türkiye’nin bölgenin ve dünyanın yükselen yıldızlarından birisi olduğunu ve Gaziantep’in de Türkiye’nin yükselen yıldızı olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:

“Türkiye bölgenin yükselen yıldızlarından birisidir. Gaziantep Türkiye’nin yükselen yıldızıdır. Sanayi Odası Başkanımıza sordum. Birileri Türkiye’ye çelme takmak isteyebilir. 500 milyon dolar Gaziantep ihracat yaptık. Bu yıl Gaziantep’in ulaşacağı ihracat rakamı 7 buçuk milyar dolar. Sayın başbakanımız ve kabine bu kentin durumunu çok iyi biliyor. Devletin hizmet yatırımları 15 milyar Türk lirasıdır. Sadece Eğitime yapılan yatırım 1. 3 milyar. Gaziantep’e şehir hastaneleri inşa ediyoruz. Gaziantep’te 5 bin sağlık personeli vardı şu anda 15 bin sağlık personeli var. Sağlık sektöründe Allaha hamdolsun çok büyük bir gelişme var. Tarım sektörü keza öyle. Gaziantep gerçek manada bir tarih ve kültür şehridir. Bu şehirde bu güzel çalışmalar yapılmasaydı bunların hiçbiri olmazdı. Belediyelerimiz çalışmalarını yaptıklarını burada anlatacak değilim. Dün yaptıklarımız bizim bugüne kadar yaptıklarımız bizim hatıralarımızdır. Çocuklarımızın geleceği için yapacaklarımız var. Asım Güzelbey on yıl Belediye Başkanlığı yaptı. Gaziantep’in tarihi siluetini ortaya çıkardı. Bir üniversitemiz vardı Antep’te şu anda 4 üniversitemiz var. Burası bir eğitim kenti oldu.”

Konuşmaların ve Fatma Şahin’in projelerini anlatmasının ardından program sona erdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here