Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesiyle yeni Türkiye’nin kapılarının ardına kadar açıldığını bildirdi.

Uzer, yaptığı yazılı açıklamada, milletin partisi, birliğin adresi olan Ak Parti’nin, genel başkanlığına aday olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun destekçisi olduklarını belirtti.

Kongrede, emanetin yeni ellere teslim edileceğini ifade eden Uzer, şunları anlattı:

“27 Ağustos’ta, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni sayfa açılacak. Ak Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz, milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının ‘yapılamaz dediği bir çok büyük icraatı gerçekleştirdik, hayalleri gerçek yaptık, ülkemizin çehresini değiştirdik. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik.”

“Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık”

Parti olarak siyasetin güçlenmesine ve itibar kazanmasına vesile olduklarını anlatan Uzer, şunları kaydetti:

“Demokrasinin önündeki engelleri kaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik. Üstünlerin hukukundan, hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar ortamını koruduk. Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugün dünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk. Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik.

Bizler Ak Parti olarak bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz. Başbakanımız ve genel başkanımızın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesiyle yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. 27 Ağustos’ta yapacağımız olağanüstü büyük kongremiz ile yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır. Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here