Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediyeye bağlı 8 şirketini faaliyete geçiriyor. Bu şirketlerin içlerini hızlı bir şekilde doldurmaya başlıyor. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la görüşerek, şirketlerle ilgili tüm modellerin uygulamasını sağlamaya çalışan Şahin, yeni projelerle yeni işler yapacaklarını söylediği belirtildi. Bu arada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı genellikle özel şirketlere bağlı Sanat ve Meslek Eğitim Kursuları, Parkomat, Güvenlik, Sağlık, Parkların bakımı ile Hafriyat ve İnşaat şirketinin yaptığı kazı faaliyetlerinin tümünü kendi şirketlerine devretmeyi amaçlayan Şahin, sürekli üretime yönelik işler yapmaya çalıştığı ileri sürüldü.

BÜYÜKŞEHİR’İN 8 ŞİRKETİ BULUNUYOR

Gaziantep Büyükşehir ve GASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı 8 şirketi bulunduğu belirtildi. Bu şirketlerin başına GAZİ BEL, GASKİ ENERJİ, ÖZBELDE, GAZİ DANIŞMANLIK, GAZİ ULAŞ gelirken 3 şirkette Gaziantep İl Özel İdaresi’nin devir olduğu bildirildi.

HANGİ İŞLER BELEDİYE ŞİRKETLERİNE GEÇİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi genellikle Güvenlik, Sanat ve Meslek Eğitim Kursları, Parkomat, Sağlık ve Park Bahçe Bakımları ile Harfiyat işlerinin tümünü daha önce özelleştirdiğini ancak, yeni dönemde bu işlerin tamamını Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin yapacağı ifade edildi.

HEYET GÖNDERİYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’la geçtiğimiz günlerde görüşerek, İstanbul Belediyesi’nin şirket modellerini inceletmek üzere bir ekibin gönderileceğini söyledi. Bunun üzerine Topbaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekibine yardımcı olunacağını söyledi.

İSTANBUL MODELİ EN İYİ MODEL

Türkiye genelinde bulunan Büyükşehir Belediyeleri’nde en iyi modelin İstanbul Büyükşehir Belediyesi olduğu belirtilirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in, şirketlerin tüm yapılarını ince ayrıntılarına kadar incelenerek uygulanacağını gündeme getirdiği ileri sürüldü.

KARLAR VATANDAŞA DÖNECEK

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tüm belediye işlerini kendilerinin yapacaklarını ve aynı zamanda da şirketlerin karlarının da tekrar vatandaşa hizmet olarak döneceğini söylediği öne sürüldü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here