48248431502.04.2014223336gaziantepgunes 

 AK Parti il binasında, İl Başkanı Ahmet Uzer koordinatörlüğünde düzenlenen toplantıya, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Halil Mazıcıoğlu, Derya Bakbak, Nejat Koçer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, Karkamış Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan, Nizip Belediye Başkanı Fevzi Akdoğan, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırır, Yavuzeli Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu ve Araban Belediye Başkanı Mehmet Özdemir katıldılar.

HÜR İRADE SANDIĞA YANSIDI

Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer, toplantıda yaptığı konuşmada vatandaşlara teşekkür ederek, halkın hür iradesinin demokratik bir ortamda sandığa yansıdığını ifade etti.90 günlük propaganda sürecinde vatandaşlarla iç içe olduklarını belirten Uzer, “Seçim günü sert bir rüzgar vardı. Elektirik sıkıntısı oldu. Seçime katılım yüksek oldu. 10-0 hedefimiz vardı. Ancak 9-1 oldu. Sadece Oğuzeli’nde kaybettik. Buradan tüm teşkilatımıza, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sonucun Gaziantep’e hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

MİTİNG BU SONUCUN HABERCİSİ İDİ

Gaziantep’te tarihin en büyük mitingini gerçekleştirdiklerini ifade eden Uzer şunları söyledi;”Seçimler huzurlu bir ortamda yapıldı. Sonuçları il başkanlığmızdan an be an takip ettik. Bazı itirazlar var ama aradaki fark çok büyük. Göreve seçilen tüm belediye başkanlarımıza kefilim. Miting bu sonucun bir anlamda habercisiydi. Halkımız tüm dedikoduları sandıkta cevapladı. Bundan sonra hizmet devam edecek ve Gaziantep kazanacaktır.”

BAYRAK YARIŞI DEĞİL, ESER YARIŞI YAPTIK

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kamuoyunun karşısına geçen  Fatma Şahin ise, çok mutlu olduğunu ifade ederek, seçimlerin sonucunda kazanın Türkiye olduğunu belirtti. AK Parti’nin kurucularından olduğunu hatırlatan Fatma Şahin, “Bugün milletimizin 8’inci sınavından geçtik. Anlımız ak, başımız dik bu yolculuğa devam ediyoruz. Kazanan Türkiye oldu, kazanan milletimiz oldu. Başarı varsa milletimizindir, zafer varsa milletimizin ve hemşerimizindir. Söylediğimiz her şeyi 12 yıl boyunca gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz eserleri ve hizmetleri bugün milletimizin terazisinden geçirerek, vize alarak karşınızdayız. Bu dünya siyasi tarihi bakımından çok önemli bir şey. Türkiye siyasi tarihi açısından çok önemli bir şey. Puanımızı geriye düşürmeden hizmetle bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz” diye konuştu.

TÜM KESİMLERİN BAŞKANI OLACAĞIZ

Seçim sonuçlarında kazanın Türkiye ve millet olduğunu vurgulayan Şahin, şunları söyled;

“Dönüp baktığımız zaman kazanan ülkemiz olmuştur, demokrasi olmuştur. Kazanan milletimiz olmuştur. Bu necip milletin feraseti kör düğümü çözmüş, Ak Partiyle ‘Durmak yok, yola devam’ demiştir. Kaybedene baktığımız zaman ise fitnenin, dedikodunun, kaosun kaybettiğini görüyoruz. Siyaset dışı bir takım oyunlarla milleti dizayn etmeye çalışmanın, siyaset yolu olmadığını milletimiz sandıkta çok açık şekilde göstererek, ders vermiştir. Bütün herkesin buradan alacağı çok önemli dersler vardır. Ben şuna bütün yüreğimle inanıyorum ki; dünya ve Türk siyasi tarihi Ak Partiyi, Başbakanımızı ve bütün ekibi altın harflerle, tarihe ve milletin gönlüne yazmıştır.”

Konuşmaların ardından, milletvekilleri ve belediye başkanları hep birlikte 30 Mart yerel seçimlerinin hatıra fotoğrafı için basın mensuplarına poz verdiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here