Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep’in çehresini değiştirecek olan Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi parkı içerisinde 86 bin 500 metrekare büyüklüğünde biyolojik gölet olacağını ve vatandaşların kayıklarla gezebilme imkanı bulacağını söyledi. 
Şahinbey Belediyesi tarafından yapımı tamamlanma aşamasına gelen 1 Milyon 700 bin metrekare Türkiye’nin en büyük parkı Yeşilvadi parkı içerisinde 86 bin 500 metrekare büyüklüğünde biyolojik gölet yapılıyor.
Birçok donatıyı içerisinde bulunduran Yeşilvadi parkının tamamlandığında Gaziantep’in çehresini değiştireceğini ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Parkımız içerisine 86 bin 500 Metrekare büklüğünde biyolojik gölet yapıyoruz. Burada vatandaşlarımız kayıklarla gezebilme imkanı bulacaktır. Ayrıca Birçok spor ve su etkinliklerimizi burada gerçekleştireceğiz. Parkımızda piknik alanları, gençlerimiz için halı sahalar, basketbol sahaları, voleybol sahaları, tenis kortları ve macera parkları olacak. Çocuklarımız için masal kahramanlarından oluşan çok büyük parklar inşa ettik. Çocuklarımız burada hem eğlenecekler hem de öğrenecekler. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları botanik bahçemiz, kır düğünlerinin yapılabileceği meydanlar, kafeteryalar, çay bahçeleri, restoranlarıyla tam bir yaşam alanı, her yaştaki insanımıza hitap eden, onların ihtiyaçlarını karşılayan, sporu, eğlenceyi, pikniği ve eğitimi içinde barındıran önemli bir park oluyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here