Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin aralarında Gaziantep’in de yeraldığı illerde uygulanan projelerine ilişkin, “Bunlar geçmiş tabirle çılgın projelerdir ama aynı zamanda akıllı çılgın projelerdir” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ve Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin de katıldığı, “Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, hedeflerinin Türkiye’nin her yerinde otoyolları yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, “İstanbul-İzmir Otoyolu geçtiğimiz hafta Balıkesir’deydik, Bursa’daydık. İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate, Bursa-İzmir arasını 1,5 saate kadar indirecek otoyoldu. Bu otoyolu İstanbul’dan Gaziantep’e kadar kesintisiz kılmak, Ankara-Niğde arasını yapmak, diğer bağlantıları ve Habur’a kadar otoyol yapacak bir vizyonu barındırmak. İstanbul’dan Doğu sınırlarımıza kadar otoyolu yaygınlaştırmak ve kademeli bir şekilde Türkiye’nin karayolları standardını üst düzeye çıkarmak. Nasıl mı? Ulaştırmada niteliksel değişim” ifadelerini kullandı.

HIZLI TREN ÇOK YAKINDA

Başbakan Ahmet Davutoplu, aralarında Gaziantep’in de bulunduğu bazı illerde uygulanacak olan hızlı tren projesinin de çok kısa sürede hayata geçirileceğini hatırlatarak, “Konvansiyonel trenlerin rehabilitasyonundan hızlı trene, yüksek hızlı trene, şimdiki yeni projemizde de süper yüksek hızlı trene, yani Ankara ile İstanbul’u 1,5 saate indirecek yüksek hızlı trene geçmek. Biz bunu zikrediyoruz. Ak Parti’nin bu konulardaki vizyonunu soruyorlar. Çünkü kulaklarını kapatmak istiyorlar. Bizim beyannamemizi okusalar bütün bu niteliksel dönüşüm projeleri orada var. Bunlar hem geçmiş tabirle çılgın projelerdir ama aynı zamanda akıllı çılgın projelerdir. Kılıçdaroğlu’nun ise akılsız çılgınlaşmaya çalışan projeleri var. Biz akılla cesareti yan yana getirip çılgın proje üretiyoruz. Palavrayla yüreksizliği yan yana getirmek değil” ifadelerini kullandı.

Olay Haber / Tayfun KATIRCI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here