timthumb

30 Mart yerel seçimleri öncesi birbirlerini iadeyi ziyaretlerde bulunarak başarılar dileyen siyasi partililer yine örnek bir kararın altına imza attı. Seçim çalışmalarında hiç bir siyasi parti sokaklara bayrak asmayarak çevre kirliliğinin önlenmesine destek verecekler.
İKTİDAR, MUHALEFET KAZANAN GAZİANTEP
Gaziantep’te 30 Mart öncesi seçim çalışmalarında bulunan siyasi partiler, her geçen gün aldıkları ortak kararlar ile vatandaşların takdirini topluyorlar. Türkiye genelinde bazı siyasi partiler sürekli birbirleriyle sürtüşürken, Gaziantep’teki siyasi partililerin ise birlik ve beraberlik içinde seçim çalışması yapması herkesi şaşırtıyor. Gaziantep’in huzurunu sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek amacıyla cadde ve sokaklarda siyasi parti bayrağı asmama kararı aldıklarını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayları, kentin yararına olan her türlü projede bir olduklarını vurguladılar.
ESNAF MEMNUN OLDU
Siyasi partilerin aldığı karardan duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar ise, bu uygulama sayesinde her seçim döneminde çöpe atılan paraların artık israf edilmeyeceğini ifade ettiler. Partilerin bayraklarının lüzumsuzca gelişi güzel yerlere asıldığını anlatan esnaf, alınan kararla görüntü ve çevre kirliliğinin de önüne geçileceğini anımsattılar. Herkesin gönlünde yatan bir siyasi partinin olduğunu bildiren esnaflar, “Seçim dönemlerinde tüm cadde ve sokakların siyasi partilerin bayraklarıyla süslenmesi gereksiz. Zaten herkesin gönül verdiği bir siyasi parti var. Bu bayrakların asılması o insanların fikrini değiştirmeyecekti. Bizim inanmakta güçlük çektiğimiz bu uygulamanın ortak kararla yasaklanması hepimizi sevindirdi” dediler.
ADAYLAR NE DEDİ?
AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin: “Gaziantep’teki siyasi partiler olarak toplandık ve ortak bir karar aldık. Çevre kirliliğini önlemek için Gaziantep’teki sokaklara asılmış siyasi parti bayraklarını bayraklarını kaldırıyoruz.”
Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Akif Ekici: “Geçtiğimiz hafta içinde tüm Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayları olarak sayın Valimizin başkanlığında toplandık. Hepimiz bu şehrin huzurunu arttırmak için adayız. Sağa sola bayrak ve afiş asarak adaylık olmaz.”
Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Erzin: “Gazi şehrimizdeki görüntü kirliliğinin ortadan kalkması amacıyla Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızla birlikte cadde ve sokaklara bayrak asmama konusunda ortak karar aldık. Amacımız halkı rahatsız etmeden seçim çalışması yapmaktır.”

Saadet Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bozgeyik: Seçim bürolarının dışında hiç bir sokak ve caddeye bizlerde parti bayrağımızı asmama kararı aldık. Gaziantep’teki huzuru sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek adına bu çalışmayı destekliyoruz. Bu çalışma sayesinde parti bayraklarına harcanan paralarda israf edilmemiş olacak.”
ESNAF NE SÖYLEDİ?
FATİH ALÇIK: “Gaziantep’te partilerin siyasi bayrak asmamak için ortak karar alması bence kent adına önemli bir adım ve karar olmuş.”
ÜMİT YILDIZ: “Siyasi partililerin bayrak asmama konusunda hassasiyet göstermeleri güzel bir düşünce ve davranış olmuştur.”
VEHBİ KAN: “Siyasi parti bayraklarına ayrılan bütçenin yoksul ve gariban insanlara harcanmasını öneriyorum. Alınan kararıda yerinde buldum.”
AHMET ANNAÇ: “Belediye başkan adayları yerinde bir karara imza attılar. Bu sayede hem israfı hem de çevre kirliliğini önlemiş oldular.”
YUSUF TUNAHAN TOPRAK: “Büyükşehir Belediye Başkan adayları aldıkları kararla sadece çevre kirliliğini önlemediler. Aynı zamanda büyük bir israfında önüne geçmiş oldular. Hepsini tebrik ediyorum.”
SERKAN KOÇUM: “Gaziantep’te ortak akılla hareket eden ve önemli kararlara imza atan belediye başkan adaylarını ve siyasi partilere helal olsun. Bu uygulamaya esnaf olarak ben de destek veriyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here