Gaziantep’te 2 Türk, 2 Suriyeli tarafından geliştirilen “Dağ Zombileri” isimli oyun, kısa sürede büyük ilgi gördü ve App Store’de Apple Editörleri tarafından “En İyi Yeni Oyunlar” kategorisindeki oyunlar arasına girebilmeyi başardı. Türkiye’ye sığınmacı olarak gelen biri yazılımcı, biri grafik tasarımcı 2 Suriyeli arkadaş ile halihazırda Gaziantep’te çalışan biri yazılımcı ve biri grafik tasarımcı 2 Türk arkadaşın tanışıp ortak bir oyun geliştirme fikri ortaya atmasıyla başlayan süreç ilk meyvesini verdi ve geliştirdikleri ilk Türk Cephe Savunma Oyunu “Dağ Zombileri” kısa süre içerisinde başarıya ulaştı. Kurdukları şirkete “Tarboosh(Fes) Games” ismini veren girişimciler, oyunu Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak yayına almışlar. Farklı hikayesi ile dikkati çeken bu girişim, aynı zamanda güzel bir kardeşlik örneği barındırıyor.

Özgün fikir ve konseptin bir araya gelmesi sonucu ortaya çıkan oyunda 200 bağımlılık yapıcı bölüm ve 150 dikkat çekici görev var.  Oyun aynı zamanda ilk Türk zombi oyunu olma ünvanına da elinde bulunduruyor. IOS ve Android işletim sistemine sahip farklı çözünürlüklerdeki cihazların tümünde çalışan uygulamada Facebook bağlantısı sayesinde arkadaşlarınıza meydan okuyup onlarla mücadele etme imkanı da bulabiliyorsunuz.

Oyunun Türk uygulama mağazasında yayına giren ve %100 Türkçe içerik ile sunulan versiyonunda, dağdaki patlamadan sonra zombiye dönüşen insanların şehre inmesini engellemek için Bordo Berelilerden, Özel Harekat Polislerinden, SAT Komandolarından ve Çevik Kuvvetlerden oluşturulmuş özel ekibi komuta etmeniz ve koşarak gelen zombileri -özellikle de canlı bomba zombileri- siperlerinize yaklaştırmamanız bekleniyor. Dağ Zombileri, stratejik dehanızı iyi kullanmanızı gerektiren, kendi savunma stratejinizi oluşturmanız ve önceliklerinizi net bir şekilde belirlemeniz konusunda sınırlarınızı zorlayacak bir oyun!

Kısacası Dağ Zombileri’nde destansı bir hayatta kalma mücadelesi, durmak bilmeyen bir aksiyon ve peş peşe nefesinizi kesecek maceralar sizi bekliyor. Komutan olarak siz, düzinelerce zombiyle savaşacak, onlarca silah ve mühimmat kullanacak, siperlerinizi güçlendirip cephenizi dağ zombilerinden korumak için size verilen görevleri yerine getireceksiniz.

iOS Cihazlar için download linki: http://bit.ly/DagZombileri

Android Cihazlar için download linki: bit.ly/DagZombileriPlay

Oyunun web sitesi: www.dagzombileri.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here