Gazianteplinin romantik düğünü ancak bu kadar olur.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan Botanik Bahçesi, adeta damat ve gelin adaylarının fotoğraf stüdyosu haline geldi.

Haftada ortalama 3 bin kişinin ziyaret ettiği Botanik Bahçesi’nde; gelin ve damat adayları, fotoğraf çektirmek için birbirleri ile yarışıyor. Son dönemde evlenecek olan çiftlerin de gözde mekanı haline gelen ve adeta stüdyoya çevrilen Botanik Bahçesi, yıldız çiçekleri renk çeşitliliğiyle ve normalden büyük çaptaki çiçekleriyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Dünya evine girecek olan yegeninin fotoğraf çekimlerinde yanında bulunan ve doğal fotoğraf çekimlerinin yeni evlenecek çiftler sayesinde artık bir sektör haline geldiğini aktaran Araştırmacı Yazar Bülent Ağcabay, “Dünya değişiyor, kültürel doku tarih ile birleşmeye başlıyor. Kültürel dokulara sahip çıkan toplumlarda her zaman yeni şeyler, biraz daha insanı geçmişe tarihindeki kültürüne götürüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bu anlamda bana göre çok önemli bir çalışma yaptı. Kaybolan doğal bitki örtüsünün floryanın günümüze taşınmasında önemli bir alan oluşturdu. Bu alan da bir sektörü beraberinde getirdi. Dünyada Amerika’da özellikleAvrupa’da son 15 yıl içerisinde yaygınlaşan bu tür fotoğraf sektörünün geleneksel kültürümüze, evliliğe atılan ilk adımda öncülük yaptı” dedi.

Fotoğrafçılıkta artık doğal olana bir yönelmenin söz konusu olduğunu aktaran Ağcabay, “Fotoğrafçılıkta doğal yaşama dönüş başladı. Artık nasıl ilaçlanmamış ürünleri masalarımıza koyuyorsak stüdyolardan çıkıp daha böyle görsel alanlara yaygın yerlere taşınmaya başlandı. Bu da bana göre çok güzel bir şey. Gaziantepli de bunu tuttu. Gaziantepli her zaman kültürü ile barışık bir şehirdir. Yeni çiftlerin doğal bitki örtüsü ile buluşması güzelliği de beraberinde getirdi diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Botanik bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirmekte olan bir çift ise, botanik bahçesinin fotoğraf çektirmek için mükemmel bir stüdyo görevi gördüğünü belirterek bahçenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here