70263

 

Spor Toto Süper Lig’de Gaziantepspor 1-0 geriye düştüğü maçtan 2-1 galip ayrılmanın sevincini yaşıyor.

Maçın ardından basın toplantısına katılan Gaziantepspor Kaleci Antrenörü Murat Şahin, iki taraf adına zor bir maç olduğunu belirterek, “Kayserispor bu maça final niteliğinde bakıyordu. Kayserispor’un mutlak galibiyete ihtiyacı vardı. BizimdeKarabük maçında sonra bu maçı mutlak kazanmamız gerekiyordu. Oyuncularımız ilk yarı itibariyle çok iyi oynamadı. İlk yarı yediğimiz gol ve Binya’nın maçtan atılması bizi çok zora soktu. Kayserispor lehine gözüken bir ilk varıydı. İki farklı oyun sergilediğimizi düşünüyorum. Hocamız ikinci yarı itibariyle oyuna müdahale etti. Bu sahaya yansıdı ve oyuncularımız ikinci yarı iyi mücadele ettiler. Maçta 10 kişi kalıp 1-0 geride olmak, maçı kazanmak için mücadeleyi gerektirir. Bunu da ikinci yarı oyuncularımız gösterdi. Oyuncularımızı tebrik ediyorum” dedi.

Gaziantepsporlu Oğulcan, 10 kişi ile mücadelenin zor olduğunu ifade ederek, “Her baba yiğidin harcı değildir maçı 10 kişiyle çevirmek. Biz de bunu başardığımız için çok mutluyuz. Ben Sergen hocaya teşekkür ederim, bu genç yaşta bana bu fırsatı verdiği için. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Çok başarılı olmadım ama bundan sonra daha iyi olacağım” diye konuştu.

Gaziantepsporlu Orhan ise rakiplerinin ligin altında bulunan bir takım olduğunu belirterek, “Onlara bir puan yetmiyordu, üç puan alması gerekiyordu. Biz maçta kırmızı kart gördük, 10 kişi kaldık ve bir gol yedik. İkinci yarı ben ve Birol oyuna girdik. Bunun da maça olumlu yansıdığını düşünüyorum. Bunun sonucunda 2-1 galip geldik. Maçı 10 kişiyle çevirmemiz bu maç için iyi oldu. Arkadaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

KAYSERİSPOR CEPHESİ

Kayserispor Teknik Direktörü Domingos Paciencia, ilk yarıya çok iyi başladıklarını hatırlatarak, “Maçın ilk yarısında kontrol bizim elimizdeydi. Maçta bütün avantajlar bizim elimizde olmasına rağmen üzülerek söylüyorum ki rakibe 3 puanı hediye etmiş olduk. Bizim takımımızda maalesef bir periyotta her şey iyi giderken daha sonra her şey kötü olabiliyor. Bu takımın genç ve tecrübesiz olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bugünkü skor en zor olandı. iyi başladığımız bir maçtan sezon başından beri verdiğimiz kötü örneklere bir yenisini daha eklemiş olduk. Maçın ilk yarısında rakibin bir serbest vuruşu hariç hiçbir pozisyonu yoktu. İkinci yarıda da üstünlük kurabilecek bir oyun oynamadılar. Taa ki biz bahsettiğim kötü periyodumuza gelene kadar. Ama buna rağmen ikinci yarıda gol pozisyonlarımız vardı. Onları da atamayınca maçı koparmak tabii ki çok zor” dedi.

İkinci devreye her maça final gibi baktıklarını ifade eden Kayserisporlu futbolcu Cüneyt, “Bu maça çok iyi başladık ve onlar kırmızı kart görmeden önce daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Devreye 1-0 önde girmek ve bir adam fazla olmamız avantaj olması gerektiği halde onu kullanamadık. Ona rağmen iyi pozisyonlara girdik ve hatta maç 4-0 lehimize bile bitebilirdi. Ama olmadı kısmet değilmiş” şeklinde konuştu.

Kayserisporlu Levent ise iyi bir futbol sergilediklerini belirterek, “İkinci yarı gol bulmaya çalıştık ve şansta bulduk. İkinci yarının ilk dakikalarında oyunun kontrolünü kaybettik. Rakibimizde bir oyuncu eksikti ve avantajın bizim elimizde olması gerekiyordu. Ama şansımız iyi değildi ve artık önümüzdeki maçlara bakmamız gerekiyor” diye konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here