Spor Toto Süper Lig’de son olarak Trabzonspor’a 2-1 yenilen Gaziantepspor 6 haftadır kazanamıyor.  Gaziantepspor’dan artık ümitlerinin kalmadığını belirten Kırmızı Siyahlı renklere gönül verenler, “ Son sezonlarda hep küme düşme potasında geziyoruz.  Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar. Artık bu sezon olmasa da seneye düşeriz.” sözleri ile ümitsizliklerini dile getiriyor.

Sergen Yalçın’ın takımdan ayrılması ile göreve gelen Tahsin Tam çıktığı 5 maçta 4 mağlubiyet, 1 beraberlik alırken son maçta ise Trabzonspor’a 2-1 mağlup olarak galibiyete hasret kaldı.

Takımın gidişatından dolayı görüşünü aldığımız Gaziantep esnafı, takımın bu halde olmasının sorumlularının yönetim olduğunu dile getirirken, elimizde olan iyi futbolcuların bir bir gittiğini bu yönetim tarzı ile bu yıl olmasa bile gelecek yıl kümeye düşebileceklerini dile getirdiler.

“Mevcut yönetim takımı bırakmalıydı”

Galibiyete hasret kaldıklarını belirten esnaflar, “ Bu transfer politikası ile bu yıl değilse önümüzdeki yıl küme düşeriz. Mevcut yönetim takımı bırakmalıydı. Yanlış transfer politikası yapılıyor. Elimizdeki iyi oyuncular bir bir gidiyor. Cenk Tosun sezon sonunda gidiyor. Elimizdeki iyi oyuncuları gönderip yerine daha vasat futbolcular alıyoruz. Bu da takımın kalitesini her geçen gün düşürüyor.

Sergen Yalçın ile takım bir çıkışa geçmişti fakat o da takımı bıraktı. Yeni hoca ile daha galibiyetimiz yok. Bu yıl kümeye düşmeyiz. Fakat bu politika devam ederse seneye de aynı problemlerle karşılaşırız. Takımda köklü değişikliklere ihtiyaç var. Transfer politikası daha isabetli yapılıp, elimizdeki oyuncuları tutup bunların yanına daha iyilerini getirmekle mümkün olacaktır. Yoksa takım her yıl düşme korkusu yaşar” şeklinde ifadelerde bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here