48673338810.03.201412747gaziantepgunes

 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “12 yıl önce bir siyasetçi burada Kürtçe destek isteseydi, yaka paça götürürlerdi” dedi.
Maliye Bakanı Şimşek, açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. Maliye Bakanı Şimşek ilk olarak Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan Mevlana Sosyal Tesisi’nin açılışını yaptı. Açılış sonrası tesisi gezen Şimşek, sosyal tesiste bulunan kadınlara ‘Dünya Kadınlar Günü’ nedeniyle çiçek dağıttı. Tesis içinde bulunan çocuklarla da sohbet eden Şimşek, daha sonra Mevlana Mahallesi’nde bulunan AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Bakan Şimşek, esnafı da ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Konuşmasına vatandaşları Kürtçe selamlayarak başlayan Bakan Şimşek, “Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Çünkü buralara sık gelemiyorum ama her geldiğimde Şehitkamil büyük değişim ve dönüşüm içinde. Burada bile çok güzel bir dönüşüm var. Gerçekten bir dinamizm var. Bu tabi değer katıyor. Ama bu tür tesisler de çok önemli. Tabi yerel seçimlerin arifesindeyiz. Bütün seçimler çok önemlidir. Yerel, genel olması fark etmez. Ama bu seçim Türkiye için dönüm noktası. Birçok açıdan bu seçim son derece önemli. Türkiye üzerinde bölge üzerinde oynanan oyunları bozmamız gerekiyor. Geçtiğimiz yıl başlayan Aralık ayında devam eden operasyonların hedefi Türkiye’nin istikrarıdır. Türkiye’nin kardeşliği, birliği, beraberliği ve çözüm sürecidir. AK Parti iktidara geldiği günden bu yana sürekli olarak yasaklarla mücadele etti. Şimdi 12 yıl önce bir siyasetçi buraya gelseydi ve Kürtçe AK Partiye destek isteseydi yaka paça götürürlerdi. Çünkü o dönem Türkiye’nin farklılıkları bir tehdit olarak görülüyordu. AK Parti yasaklarla mücadele etti ve son derece başarılı oldu. Yasaklar derken, sadece Kürtçeden bahsetmiyorum. Birçok yasaklar kaldırıldı. Bugün destek verdiğiniz gönül verdiğiniz AK Parti sayesinde başörtüsü gibi birçok sorun çözüldü” ifadelerini kullandı.
Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise yaptıkları projelerden bahsederek, “Mevlana Mahallesi eğimli arazi üzerine kurulmuş. Çok konutun olduğu bir bölge. Göreve geldikten sonra mahalle mahalle dolaştığımızda, tek tek ihtiyaçları tespit etmeye gayret gösterdik. Muhtarlarımız ve mahalle halkı ile görüştüğümüzde burada özellikle sağlık ocağının uzak olmasından dolayı şikayetçi olunduğunu öğrendik. Bir de taziye evi konusunda talepleri olduğunu öğrendik. Bu bölgede de arazi bulmak çok büyük problemdi. Ama sağ olsunlar vatandaşlarımız ile birlikte burada bir konut, bir boş arsayı kamulaştırarak sosyal tesis olarak planladık. Yapılan planlamalar neticesinde alt katta bay, bayan taziye evi ve diğer bölümü de müftülükle işbirliği yaparak Kur’an kursu olarak planladık. Üst katta ise Gaziantep’in eğitimdeki geri kalışına destek vermek adına okul öncesi eğitim ve velilerin eğitimine yönelik planlama yaptık” diye konuştu.
Açılışa ayrıca; AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Nejat Koçer, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve vatandaşlar katıldı.
(İHA)
XXXXX
Sosyal tesis için görkemli açılış
Şehitkamil Belediyesi tarafından Mevlana Mahallesi’ne yaptırılan Mevlana Sosyal Tesisi’nin resmi açılışı yapıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımı ile gerçekleştirilen açılışa çok sayıda vatandaş katıldı.
Kısa sürede yapımı tamamlanan içerinde Aile Merkezi Kuran-ı Kerim Kursu Erkek ve Bayan Taziye Evi, Anaokulu bulunan sosyal tesisin açılışına Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer ile Halil Mazıcıoğlu, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.
Açılış töreninden önce Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gaziantep’te yapılan yarışmada iki kategoride birincilik eden Şehitkamil Belediyesi Halkoyunları ekibine kupalarını takdim etti.
Mevlana Mahallesi’nin çok eğimli bir arazi üzerinde ve yoğun konutun olduğu bir bölgede olduğunu ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Göreve geldiğimizde tek tek mahalle mahalle dolaşarak eksiklikleri tespit etmeye çalıştık. Muhtarlarımızla istişare ederek taziye evinin eksikliğini hissettiklerini bize bildirmişlerdi. Tabi bu alanda arsa bulup hemen üstüne inşa etmek çok zor. Bizde burada bir konutun kamulaştırmasını yaparak Mevlana Sosyal Tesisini faaliyete geçirdik. Yapılan planlamalar neticesinde alt tarafta baya bayan taziye evi giriş katı ise müftülüğümüz ile işbirliği içerinde Kuran Kursu olarak faaliyete geçirdik. Şehrimizde ki en büyük sorun konut azlığı, bu nedenle vatandaşlarımız çok sıkıntı çekiyor. Fakat önümüzdeki dönemde Sayın Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatma Şahin hanımefendi ile birlikte yeni bir planlamayla 20 Bin konutluk bir uydu şehir inşa edeceğiz. Bu sorunu da bu şekilde ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
Zaman içerisinde şehirde birçok problemin çözüldüğünü söyleyen AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, “Bizler burada kardeşçe yaşamaya devam ediyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz kalıcı olarak devam edecektir. Sağ olsun Şehitkamil Belediye Başkanımızın çok büyük emekleri var. Bu sosyal Tesisleri her bölgeye kazandırarak en küçükten en büyüğe kadar insanlarımızın bu tesissilerden faydalanmasını sağlıyor. Başta Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu olmak üzere tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu ise, “Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu kardeşim büyük bir özveri ile çalışıyor. Az ötemizde Yüzme Havuzu var. Çok güzel bir havuz. Bu havuzun bir benzeri de İbrahimli bölgesinde var. Yani Başkanımız sağ olsun imarlı kesime ne yapıyorsa imarsız kesime de aynı şeyleri yapıyor. Bir diğer güzel hizmette Belediye Başkanımızın yapmış olduğu sosyal tesisiler. Bu tesislerden çocuklarımız, bayan kardeşlerimiz yaşlılarımız herkes faydalanıyor. Yani 7 den 77 ye herkes bu sosyal tesislerden faydalanıyor. Bundan daha güzel bir hizmet olamaz” diye konuştu.
AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer konuşmasında, “Şehitkamil Belediyemizin açmış olduğu yüzlerce eserlerden bir tanesi olan Mevlana Sosyal Tesisimiz mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Değerli Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu çok güzel çalışmalara imza atıyor. Bu yapmış olduğu projelerden sadece bir tanesi. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’nun çalışmaları sayesinde Şehitkamil ilçesi 3-4 kat bir den önem kazandı. Bu çalışmaları yapmak kolay bir iş değil. Ben Başkanımı ve ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.
“Rıdvan Kardeşimi canı gönülden kutluyorum” diyen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek; “Buralara çok sık gidip gelemiyorum. Fakat her gidip geldiğimde yaşanan çok büyük değişime tanık oluyorum. Çok güzel işeler oluyor. Eskiden Cindere idi buralar şimdilerde Rahmet deresi olmuş. Buralarda çok güzel bir değişim bir dinamizm var. Bu türden tesislerin yapılmış olması çok önemli. Özellikle böyle yoğun yapıların olduğu bir bölgede böyle bir sosyal tesisin hayata geçmesi çok önemli. Hanım kardeşlerimizin buralardan faydalanması, çocuklarımızın buralardan faydalanması çok önemli. Burada bir eser var. Bu tesisle birlikte burada bir değer oluşturulmuş. Buda demek oluyor ki sayın Başkanımız bu bölgeye sizlere çok değer veriyor. Ayrıca bu yapı içerisinde bir Kuran Kursu’nun olması da çok önemli bir iş. Ben Rıdvan Fadıloğlu kardeşimi sizlerin huzurunda tekrar kutluyorum. Bu tesisin sizler için hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.
Konuşmaların ardından Mevlana Sosyal Tesisinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu sosyal tesislerde bulunan bayanlara 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile çiçek takdiminde bulundu. Kuran-ı Kerim Kursundan faydalanan minik Havin açılışa katılan misafirlere Kuran-ı Kerim okudu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here