Gaziantep’te kurbanlık sıkıntısı yok

Gaziantep’te kurbanlık sıkıntısı yok

Gaziantep Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ömer İrfan Çetiner, Gaziantep’te kurbanlık sıkıntısının olmadığını belirterek, Gaziantep’te kurbanlık temini konusunda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını söyledi.

Çetiner, “Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 17-17.5 TL arasında satılmasını bekliyoruz. Damızlık özelliğini yitirmiş besi düvelerinde ise 16-16.5 TL civarında fiyat bekliyoruz. Kurbanlık koyun fiyatlarında da 16-17 TL arasında fiyat bekliyoruz” dedi.

GAZİANTEP’TE KURBANLIK SIKINTISI YOK

Gaziantep Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ömer İrfan Çetiner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık piyasasını değerlendirdi. Gaziantep’te kurbanlık sayısında herhangi bir sıkıntının olmadığını ve Gaziantep’in diğer illere kurbanlıklar gönderdiğini belirten Çetiner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Gaziantep’te kurbanlık temini konusunda herhangi bir sıkıntının yaşanmayacağını belirtti.

GAZİANTEP İL DIŞINA KURBANLIK GÖNDEREN BİR KENT

Gaziantep’te yeterince büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık olduğunun belirten Çetiner, herhangi bir salgın hastalığının da olmadığını belirterek, “Gaziantep her sene il dışına kurbanlık gönderen bir kent. Kendi kurbanlık ihtiyacımızın haricinde diğer illere de kurbanlık gönderen bir şehiriz.  Gaziantep’te herhangi bir sıkıntımız yok. Hayvan sayımız yeterli” dedi. 
KURBANLIKLARIN KİLOGRAM FİYATLARI 
16-17 TL ARASINDA

Gaziantep’te kurbanlık sıkıntısının olmadığını ve Kurbanlık hayvan fiyatlarının uygun olduğunu belirten Çetiner, “Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 17-17.5 TL arasında satılmasını bekliyoruz. Damızlık özelliğini yitirmiş besi düvelerinde ise 16-16.5 TL civarında fiyat bekliyoruz. Kurbanlık koyun fiyatlarında da 16-17 TL arasında fiyat bekliyoruz” dedi. BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here