Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğrencileri uygulama derslerinde yaptıkları birbirinden lezzetli yemekleri GAÜN Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun’a ikram etti.

Gaziantep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde bulunan Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü akademisyen ve öğrencileri ‘Tatlı Pasta ve Hamur İşleri’ dersi kapsamında, hazırladıkları Napoliten Kek, Tarçınlı ve Lukçetalı kek ile ‘Yeni Dünya Mutfağı’ dersi kapsamında hazırladıkları Kızılderili Usulü Barbunya, Fajita ve Avustralya Usulü Barbekü Bonfileyi birbirinden güzel ve lezzetli yiyecekleri Rektör Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun’a takdim etti.

Prof. Dr. Coşkun öğrencilerden İrfan Yolaçan, Ayşe Nur Muslu, Sevgi Akça, Umut Cantürk ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oya Özkanlı, Arş. Gör. Erol Taşkın ile Öğr. Gör. Ceyhun Uçuk’a uygulama derslerindeki başarılı çalışmalarından dolayı kutladı. Hazırlanan yemek ve tatlıların her birinin tadına bakarak değerlendirmede bulunan Prof. Dr. Coşkun lezzetli ve görsel açıdan çok güzel uygulamalar olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here