10. ULUSLARARASI ROBOT YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

IMG_20160514_131344

Gaziantep-Belkıs Zeugma temalı “10. Uluslararası Robot Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Millî Eğitim Bakanlığınca, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Eğitim Enstitüsü (EİT) ve TÜBİTAK ortaklığıyla düzenlenen yarışmada öğrenciler, kendi yaptıkları robotlarla üç gün boyunca birincilik için mücadele etti.

IMG_20160514_131404
“Temalı robot”, “çizgi izleyen robot”, “hızlı çizgi izleyen robot”, “sumo robot”, “mini sumo robot”, “serbest robot”, “robotino (hareketli robotlar)” olmak üzere 7 kategoride düzenlenen yarışmaya 347 okul ve kurumdan bin 609 robot ile bin 962 öğrenci ve danışman öğretmen katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçkil, yaptığı açıklamada, öğrencilerin yarışmayı derece kazanmak için değil, daha iyiye ulaşmak için basamak görmeleri gerektiğini söyledi. Geçkil, yarışmayla öğrencilerin tecrübe kazandığını belirterek, “Tecrübelerinizi, bilgi ve birikimlerinizi arttırmanız bizi son derece memnun ediyor. Centilmence yaptığınız yarışma geriden gelen kardeşlerinizi özendirmektedir. Bundan sonraki düzenleyeceğimiz yarışmalar için de bizlere ümit vermektedir. Düzenlediğimiz yarışmaların her geçen yıl artış göstermesi de bizi ayrıca mutlu etmektedir. Gaziantep’ten sonra da Konya ve Kayseri’de düzenleyeceğimiz yarışmaya şimdiden öğrencilerimizi davet ediyorum.” diye konuştu.
Dereceye giren öğrenciler için Şahinbey Spor Salonu´nda ödül töreni düzenlendi. Törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin TURAN, İl milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, çok sayıda öğrenci ve öğretmen katıldı. Törenin ardından Belkıs- Zeugma kategorisinde birinci olan “Atak” adlı robot gösteri yaptı. Daha sonra kupa ve çeşitli ödüller, törene katılanlar tarafından dereceye giren öğrencilere verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here