Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, vatan için canını kanını bu topraklara feda ettiklerini anımsatarak, “Gerekirse bu vatan, bu bayrak için vatan hainlerinin canlarını almasını biliriz” diye konuştu.
Suriye ve Irak’ta IŞİD’in yaptıklarını protesto etmek için Türkiye genelinde sokaklarda eylem yapan, polisle çatışıp, kamu mallarına zarar verenlere en büyük tepki Gazilerden geldi.
“TÜRK ASKERİ ALET OLMAZ, OLAMAZ”
Türkiye Gaziler Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter, son günlerde ülkemizde yaşanan olayların bu vatan ve bu bayrak için bedel ödemiş Gazi ve Şehit Ailelerine çok acı verdiğini açıkladı.
‘Bizler kanlarımızla yaşattığımız bu bayrağı değil sözde Kobani için hiçbir şey uğruna ne yaktırır ne de çiğnettiririz’ diyen Yeter şöyle konuştu: “Buna kalkışanları ise bu vatan için canını, kanını bu topraklara feda eden bizler, gerekirse bu vatan, bu bayrak için vatan hainlerinin canlarını almasını biliriz. Dün askere taş atanlar, bugün sözde Kobani için kendileri askerden destek isteme cüretinde bulunuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti askeri başka bir Cumhuriyet kurmak için kimsenin boş sözde taleplerine alet olmaz, olamaz. Eğer bu topraklarda Kobaniyi öz vatanı olarak gören varsa buyursun gitsin Kobani orada. Türkiye’de sokaklara dökülüp ortalığı yakıp yıkan o enteresan topluluğa sesleniyoruz. Neden bayrağınız için bu vatan toprağı, Şehit ve Gazilerimiz için bu çapulcuların ve bu vatan hainlerinin karşısında yoksunuz. Sahi siz neredesiniz? Biz buradayız. Bayrak sevdalısı tüm milletimizi bu vatan hainlerine karşı bir olmaya, tek yumruk olmaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here