ihh-gazze-de-yasananlari-kinadi-1404993545

Basın açıklaması, İHH İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şubesi’nde yapıldı. Basın açıklamasını İHH İnsani Yardım Derneği Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Emin Arslan okudu. Basın açıklaması ile Filistin’in Gazze kentinde yaşanan ölümlere tepki gösterildi.
“Filistin toprakları yine kan ağlıyor” diyerek sözlerine başlayan Mehmet Emin Arslan, şu ifadeleri kullandı:
“Kaçırılan İsrailli 3 illegal yerleşimci gencin faili meçhul bir cinayete kurban gitmesinin ardan İsrail işgal rejimi, boş bir alanda bulunan cesetlerin sorumluluğunu alelacele Filistinli HAMAS’a atarak Filistin halkının üzerine bomba yağdırmaya başladı.
HAMAS yönetimi bu olayla hiçbir şekilde alakası olmadığını ifade ettiği ve hiçbir Filistin grup bu saldırıyı üstlenmediği halde İsrail işgal rejimi olayları saptırarak bildik katliam politikasına başladı. Yahudi yerleşimcilerin 17 yaşındaki Muhammed Ebu Hudyar’ı kaçırıp benzin içirdikten sonra diri diri yakmalarını unutturmaya çalışan siyonistler, bölgedeki gerilimi kendileri için avantaja dönüştürmeye çabalıyor. İşgal rejiminin en bildik taktiği ise dikkatleri başka yöne çekip olayları terör meselesi haline getirmek ve yaptığı katliamları terörle mücadele adına yaptığı yalanını uydurmak.
Gazze, hali hazırda uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumunda. Son zamanlarda ise Mısır’da meydana gelen askeri darbenin ardından Gazze’nin dünyaya açılan kapısı olan tünellerinin büyük bir kısmı kapatıldı. Gazze, iyice bir çıkmazın içerisine girdi. Bunun üstüne bir de İsrail işgal rejiminin Gazze’ye yönelik askeri operasyona başlaması zaten büyük bir dramın yaşandığı Gazze’yi Ramazan ayı içerisinde daha da zor şartlara sevk etti.
Operasyonun ilk günlerinde askeri alanları vuran İsrail işgal güçleri, son birkaç gündür sivil hedefleri, evleri ve camileri de vurmaya başladı. Yapılan bombalamalarda şu ana kadar en az 27 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken yüzlerce yaralının olduğu aktarılıyor.
Tüm bunlar yaşanırken ambargo altındaki Gazze’de sadece zorunlu insani ihtiyaç maddeleri değil aynı zamanda ilaç sıkıntısı da tekrardan baş gösterdi. İnsanlar açlık ile mücadeleye etmeye çalışıyor. Gazze halkı iftar ve sahurda yiyecek yemek bulmanın derdine düşmüş durumda.
Kendisine hiçbir yaptırım uygulanamayan, dünyanın şımarık çocuğu İsrail, dünyanın bu sessizliğinden de güç alarak mübarek Ramazan ayı içerisinde bir yanda Gazze halkına bombalar yağdırıyor öbür yanda Kudüs’teki imha operasyonlarına devam ediyor.
Tüm bu yaşanan vahşet karşısında başta Türkiye olmak üzere, İslam dünyasını harekete geçmeye çağırıyor ve saldırıların durdurulması konusunda uluslararası bir baskı oluşturulmasını talep ediyoruz.”

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here