gaziantep-te-gazze-ye-destek-konvoyu-6336525_o‘Gaziantep Gönüllü Kuruluşları Platformu’ İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti. Protesto kapsamında yüzlerce motosiklet ve araçla konvoy oluşturularak şehir turu atıldı.

İstasyon Meydanı’nda toplanan kalabalık, burada araçlarını Filistin bayraklarıyla donattı. ‘Gazze Antep’ yazılı pankartların araçlara asılmasının ardından, ‘Gaziantep Gönüllü Kuruluşları Platformu’ adına dönem sözcüsü Said İslam basın açıklaması yaptı. Açıklamasında İsrail ürünlerinin boykotuna dikkat çeken İslam, “Müslümanlar olarak biliyoruz ki terör devletinin ölümden sonra en çok korktuğu şey, ekonomisinin zarar görmesidir. Gaziantep Gönüllü Kuruluşlar Platformu olarak ümmet olmanın bilinci ile hayatın her alanında İsrail mallarını ve İsrail sermayeli ürünleri boykot edeceğiz. Boykotumuz sürekli olarak devam edecek. Boykotu sokaklarda, çarşıda, pazarda, sosyal medyada bütün gücümüzle devam ettireceğiz. Yapılan boykotların hedefine ulaşıp ulaşmadığını takip edeceğiz. Terör devleti bu zulümlerinden vazgeçinceye kadar ve Filistin özgürlüğüne kavuşuncaya dek devam edeceğiz. Alınan her İsrail malı Filistinli kardeşlerimize mermi olarak dönecektir. Bu nedenle boykotumuz kesintisiz devam etmelidir.” dedi.gazze-ye-saldiriyi-yuzlerce-araclik-konvoyla-6336499_o

Konuşmanın ardından, araçlar Ordu Caddesi ve Üniversite Bulvarı güzergahını takip ederek, Akkent mevkiine kadar konvoy oluşturdu. İsrail aleyhine sloganların atıldığı şehir turuna, çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

gaziantep-te-gazze-ye-destek-konvoyu-6336409_o (1)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here