Renkli_Civciv

Henüz yavru iken doğal olmayan yöntemlerle farklı farklı renklere boyanan civcivler her yerde satılıyor. Renkli civcivleri ilk kez gören vatandaşlar ve özellikle renkli civcivlere hayran kalan çocuklar ilgi ile izlerken duyarlı vatandaşlardan ise tepki çekiyor.

Doğal yaşam içinde farklı renklere boyanan bu civcivler birkaç gün sonra ölüyor. Doğal yaşam hakları yok edilerek henüz yumurta halinde iken müdahaleye maruz kalan civcivler, renklendirilmeye maruz kalıyor. Hepimizin çarşıda pazarda gördüğümüz renkli civcivlerin bu şekle nasıl geldiğini bilmeden, düşünmeden, birazda çocukların baskısı ile almak zorunda kalan insanlarımız var.

“Civcivler oyuncak değildir”

Civcivleri bu şekle sokan kişilerin vahşet yaptıklarını belirten duyarlı bir vatandaş, “ İnsanlar sırf para kazanmak için her türlü yolu deniyor. Bu resmen sahtekârlıktır. Civcivler oyuncak değildir. Bu şekilde yüzlerce civciv ölüyor. Hayvan haklarını katletmektir. Hayvanlara eziyet ediliyor. Birçok anne baba çocuğunun baskısı ile bilerek veya bilmeyerek bu civcivleri alıyor. Alınan civcivler fazla yaşamadan ölüyor. Bu iş yetkililerce denetim altına alınmalı ve bu gibi olaylara karşı göz açtırılmamalı. Bu dünyada her şey para üzerine kurulu olmamalı. Duyarlı vatandaşlarda bu gibi olaylar karşısında tepkilerini ortaya koymalıdırlar, bu civcivleri almamalıdırlar” şeklinde tepkisini ortaya koydu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here