Gaziantep'te ünlü şirketlere eş zamanlı FETÖ Operasyonu“Gaziantep’te terör örgütü FETÖ/PDY’ye finans sağladığı gerekçesiyle 5 şirkete yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’de ünlü bir kuruyemiş fabrikası ile yine ünlü bir tekstil fabrikasında gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü tutuklandı.”

 

Emniyet Müdürlüğü KOM Şube ekipleri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Türkiye’de tanınmış markalardan bir kuruyemiş fabrikasının sahibinin oğlu Halil B. ile eşi Olcay B.’yi gözaltına aldı. Ekipler yine eş zamanlı olarak ünlü bir tekstil fabrikasına operasyon düzenledi. Operasyonda ünlü tekstil fabrikası sahibi Kemal H.’nin oğlu Mustafa H.’yi gözaltına aldı. Operasyon düzenlenen şirketlerde örgüt mensuplarına verilen tablo şeklindeki dua ve 1’er dolarlık 11 banknot ile doküman ele geçirildiği kaydedildi. Gözaltına alınan 4 şüpheliden birinin adli kontrol şartıyla salıverildiği belirtilen Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince ilimizde FETÖ/PDY Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına finans sağlayan şahıs ve bu şahıslara ait 5 şirkete yönelik eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir. Operasyon kapsamında şahısların şirket ve adreslerinde yapılan aramalarda 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda FETÖ/PDY örgütü tarafından örgüt içerisinde önemli konumdaki üst düzey örgüt mensuplarına verilen tablo şeklinde 1 adet kıtmir duası, 1 adet lale figürü, 1 Dolarlık banknotlar halinde 11 adet ABD Doları, çok sayıda doküman ve dijital materyal ele geçirilmiştir. Yakalanan şahısların adli mercilere sevki neticesinde şüphelilerden 1’i adli kontrol kaydı ile serbest bırakılmış, 3’ü tutuklanmıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here