76112171021.10.201593141gaziantepgunes

Gaziantep Çocuk Hastanesi çalışanlarından 16 kişi yedikleri yemek dolayısı ile rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan personellerin durumu hakkında detaylı bilgi almak isteyen Gaziantep CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ ve Gaziantep CHP Milletvekili Adayı Mehmet Turan Gündoğdu, 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne gitti. Personellerin durumu hakkında doktorlardan net açıklamalar alan Gökdağ ve Gündoğdu, firma için gerekli araştırmaların başlatılacağını kaydetti.

Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde çalışan 16 kişi yediği öğle yemeği sonrasında rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne başvurdu. 

 “ZEHİRLENDİK”

Zehirlenme vakası geçiren hastaları ziyaret eden Gökdağ ve Gündoğdu’ya açıklamalarda bulunan personeller, “Öğle yemeğini yedik hepimizde aynı tepkiler ortaya çıktı. Hepimizde de miğde bulantısı oldu. Hemen vakit geçirmeden 25 Aralık Devlet Hastanesi’nin acil bölümüne getirildik. Hepimizin aynı gün içinde bu hale gelmesinin sebebi yediğimiz yemeklerden kaynaklanmıştır diye düşündük. Gıda zehirlenmesi yaşadık” dedi.

GÖKDAĞ “GEREKLİ ARAŞTIRMAYI BAŞLATACAĞIZ”

Zehirlenme vakası ile 25 Aralık Devlat Hastanesi’ne getirilen hastane personellerine gerekli araştırmaların yapılacağı açıklamasını yapan Gökdağ, “Sağlık riske atılamayacak kadar önemli bir alandır.

Bugün 16 personel birden aynı anda aynı rahatsızlığı geçiriyorsa bu bir skandaldır. Hemde hastanede. Bu yemekleri hastalar da yiyebilirdi ve durum daha kötü olabilirdi. Gerekli çalışmalar başlatılacaktır” dedi. Burada tedavi altına alınan 16 kişinin ilk müdahalesinin ardından taburcu edileceği öğrenildi. 

AHMET ATMACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here