27189705105.11.201583542gaziantepgunes

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni (GGC) ziyaret eden Vali Ali Yerlikaya, seçimlerin huzur ve güven içinde geçmesi için tüm önlemleri aldıklarını seçim güvenliğini başarılı bir şekilde sağladıklarını söyledi. Vali Ali Yerlikaya  stratejik bir konuma sahip olan Gaziantep’in siyasi belirsizlik nedeniyle meydana gelen sıkıntılı günleri geride bıraktığına işaret ederek Gaziantep’in sorunları ile daha fazla ilgilenilecek bir döneme girildiğini kaydetti. GGC Başkanı İbrahim Ay ise seçimlerin huzur ve güven içinde geride bırakıldığını belirterek, şimdi ülke ve kent sorunlarının masaya yatırılması gerektiğine vurgu yaptı.

Bürokratların şehri daha iyi tanıması adına basının bir ayna görevi üstlendiğini aktaran Vali Yerlikaya, önümüzdeki hafta emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı ile birlikte GGC’yi yeniden ziyaret edeceklerini açıkladı. Ziyarette basın mensuplarına da açıklamalar yapan Vali Ali Yerlikaya, “Terörle mücadele ve seçim güvenliğinin sağlanması dolayısıyla yoğun bir süreçten geçtiklerini ve bu yüzden GGC’yi ziyaret etmekte geciktiklerini belirtti. Önümüzdeki hafta GGC’yi yeniden ziyaret edeceğini açıklayan Vali Yerlikaya, “Önümüzdeki hafta hem emniyet müdürümüz hem de albayımızla birlikte yeniden ziyarete geleceğiz. Birtakım meselelerimizi değerlendirme fırsatı yakalayacağız” şeklinde konuştu.

“HUZURLU VE GÜVENLİ BİR SEÇİM YAŞADIK”

Seçimlerin ülkeye, millete ve şehre hayırlı olması temennisinde bulun an Vali Ali Yerlikaya, huzurlu ve güvenli bir seçim yaşandığını kaydederek, “7 Haziran ve 1 Kasım’da olmak üzere yapılan seçimleri tamamlandı. Ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun. Artık tekrar ekonomide, eğitimde, kültürde, sosyal dokunun her alanında yeniden gelişmeye büyümeye ve kalkınmaya gayret göstermeye başlamamız gerek. Yaklaşık 5 aydan bu yana dikkatimiz hep hükümetin oluşmasına yönelikti. Artık bunlar geride kaldı. Biz ilçe seçim kurulu hakimlerinin tamamen yönetiminde güvenlik güçlerimiz, hatta mülki idari amirlerimiz seçimimizin huzur ve sükunet içinde gerçekleşmesine gayret gösterdik. Huzurlu bir seçim olduğunu da vatandaşlarımızla birlikte gördük” şeklinde konuştu.

“KENT SORUNLARINA AĞIRLIK VERİLECEK”

Kenti yakından ilgilendiren önemli konularla bu süreçten sonra daha fazla ilgilenileceğini belirten Vali Yerlikaya, “Şimdi çalışma zamanı. Biz buraya gelmeden önce bin 36 tane devlet okulunun okul aile birlikleri ile bir sohbet toplantısı yaptık. eğitimle ilgili, sağlıkla ilgili ama her şeyin başında güvenlik, asayiş ve sınır güvenliğimizle ilgili gayret sarf ediyoruz. Bundan sonra da pek çok  platformlarda bunlarla ilgili yapılanları ve yapılacakları sizler aracılığı ile eksiklilerimizi de görerek değerlendireceğiz. Her zaman olduğu gibi şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın hayır dualarını almaya gayret edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

“BASIN BİZİM İÇİN AYNADIR”

Basın mensuplarının bürokratlar için bir ayna görevi gördüğünü dile getiren Vali Yerlikaya, sözlerini şöyle tamamladı: “Basını yakından ilgi ve saygıyla izliyoruz. Basın camiası, şehrimizi tanımamız ve daha iyi anlamak noktasında bir ayna vazifesi görüyor. Son 2 seçim sürecinde ve özellikle Temmuz’dan sonraki terörle mücadele alanında gayret yoğunlaşmasından dolayı bir araya gelişimiz seyrek oldu. Ama bundan sonra daha fazla bir araya geleceğiz. Basın mensuplarına çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Umuyoruz her şey kentimiz ve ülkemiz açısından daha güzel olur.”

BAŞKAN AY: “ÖRNEK İLİŞKİLER İÇİNDEYİZ”

Vali Yerlikaya’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan GGC Başkanı İbrahim Ay ise, “1969 yılında kurulan cemiyetimiz bölgenin en güçlü basın örgütüdür. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak kentin gelişimine paralel olarak gerek fiziki, gerekse kurumsal olarak marka değerimizi yükseltmeye devam ediyoruz. Başta valiliğimiz olmak üzere ilimizdeki kurum ve kuruluşlar ile örnek ilişkiler içinde olmaya özen gösteriyoruz. Kentimizin yararına olan her türlü projeye destek vermeye hazır olduğumuzu buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum” ifadelerinde bulundu.

“SİYASİ BELİRSİZLİK SONA ERDİ”

Gaziantep’in önemli sorunlara karşı örnek bir mücadele verdiğini dile getiren Başkan Ay, “Gaziantep basını olarak sorunları çözme adına yapılan çalışmaları ve alınan tedbirleri kamuoyuna titiz bir şekilde yansıtmaya özen gösterdik ve göstermeye de devam ediyoruz. Ülkemizdeki siyasi belirsizlik 1 Kasım genel seçimleri ile sona ermiştir. Kurulacak hükümet yerelde ve genelde çözüm bekleyen sorunları masaya yatıracaktır. Sayın Valimizin önderliğinde alınan titiz tedbirler sayesinde Gaziantep’te 1 Kasım genel seçimleri merkezde ve ilçelerde huzur ve güven ortamında gerçekleşmiştir. Buradan valimiz başta olmak üzere 1 Kasım’da görev yapan güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum. Temennimiz ve en önemli beklentimiz kentimizde ve ülkemizde endişelerin sona ermesi ve ekonomi alanında istikrarın sağlanmasıdır. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti olarak bu süreçte üzerimize düşen görevleri yapmaya hazır olduğumuzun bir kez daha bilinmesini isterim” diye konuştu.

VALİ GGC HİZMET BİNASINI GEZDİ

Başkan ay ziyaret sonrasında Vali Ali Yerlikaya’ya GGC hizmet binasını gezdirdi. Vali Yerlikaya GGC binasının tüm camiaya cevap verebilecek kapasitede olduğunu dile getirdi. Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here