AGD LOGOAnadolu Gençlik Derneği Türkiye genelinde  “Liseli Gençler Efendimizin İzinde Siyer-i Nebi Yarışması” düzenliyor. Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi konferans salonunda basına yarışmayla ilgili açıklama yapan AGD Gaziantep Şubesi Liseler Komisyonu Başkanı İsa İSLAM  yarışmadaki amaçlarının öğrencilerin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkında daha hassas, daha ayrıntılı bilgi edinmelerini sağlamak ve örnek bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

Yarışmalarının bütün lise öğrencilerini kapsadığını ifade eden İslam, “Anadolu Gençlik Derneği Gaziantep Şubesi olarak; üniversite, lise kız erkek öğrencilerimize yönelik yurtlarımızla, İmam hatip lisesi öğrencilerimize yönelik medresemizle ve okul öncesi çocuklarımıza yönelik kreşimizle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu güne kadar bir çok programı organize etmiş olduğumuz gibi bu günden sonrada gençlerimizin ahlaki yoksunluklardan kurtarmak için bir çok programı planlamış bulunmaktayız.” dedi.

DSC_0344

“Günümüzde gerek uyuşturucu, alkol, sigara, gerek dizilerle gençlerimizin ahlak ve maneviyatı tahrip edilmektedir.” diyen İslam,  Ahlak ve maneviyattan yoksun bırakılmış gençler her gün daha fazla şiddet ve suçla gazetelerimizde, televizyonlarımızda haber olmaktadır.  Bizler bu ifsad çalışmalarını, bu problemleri gençlerimize Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.av)’ı tanıtarak çözeceğimize inanıyoruz. Sevgililer sevgilisi(a.s.v)’ı kendisine model olarak kabul eden gençler, efendimizden öğrendikleri ahlak perspektifinde, ailelerine ve ülkelerine daha faydalı hale geleceklerdir. Sevgili Peygamber’imizin hayatının daha iyi öğrenilmesine yapılabilecek bu katkı, bizim derneğimiz olarak en büyük bahtiyarlığımız olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Siyer-i Nebi Yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile olacağı ve  sevgili Peygamberimizin (s.a.v) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istediklerini dile getiren İslam, “Öğrencilerimize, MGV Yayınları tarafından yayımlanan Dr. Mehmet Sürmeli hocamızın Gaye İnsan Hz. Muhammed (sas) isimli kitabı hediye edilerek bu kitaptan 20 Aralık 2014 Cumartesi saat 11.00 da  Tüm Türkiye’de aynı saatte Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda sınav düzenlenecektir. Sınav sonucu 31 Aralık 2014 Çarşamba Derneğimiz Tarafından düzenlenecek olan Mekke’nin fethi programında açıklanacaktır. Sınav sonucu dereceye girecek  İl birincimize umre, hediyesi verilecektir.”şeklinde konuştu.

 

Yapacakları sınava başvuruların geçen yıldan farklı olarak www.efendimizinizinde.com  web adresinden yapılıp sonrada dernek merkezinden kitapların temin edildiğini  ifade eden İslam, inşallah Gaziantep ilimizden gençlerimizden oluşacak yüksek bir katılımla bu yarışmayı iştirak gerçekleştireceğiz.”diye kaydetti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here