IMG-20160429-WA0052

AKİL GENÇLER PLATFORMU GAZİANTEP İL TEŞKİLATI’ nın hazırlayıp sunduğu ASIM’IN NESLİ adlı program 29.04.2016 Cuma günü saat 19:00’da Deva okulları konferans salonunda büyük bir coşkuyla düzenlendi.

Sunuculuğunu Muhammed Kaya’nın üstlendiği Programa Gaziantep milletvekilleri sayın Abdülkadir Yüksel ve Mehmet Erdoğan, Büyüksehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Ak Parti Şehitkamil ilçe Başkanı Halil Uğur, Hasan Kalyoncu üniversitesi rektör yardımcısı Hanifi Aslan,   Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Tevfik Gülsoy, Gaziantep il Tarım müdürü Mehmet Karayılan Şahinbey Belediye Başkan Yardımcı Cuma Güzel, çeşitli hastane başhekim ve müdürleri ve birçok protokol katıldı.

Programa Akil Gençler Gaziantep İl Başkanlığının hazırladığı sinevizyon ile başlandı. Hemen ardından Akil Gençler Platformu Gaziantep il başkanı Sait Ali Arslan’ın açılış konuşması ile devam etti. Akabinde Çanakkale Şehitlerini Anma adlı sinevizyon Muhammed Kaya tarafından seslendirildi. Daha sonra Gaziantep Milletvekilleri Sayın Abdülkadir Yüksel ve Sayın Mehmet Erdoğan selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldiler.Program usta tiyatrocu Ahmet Yenilmez’in oynadığı Asım’ın Nesli adlı tiyatro ile sona erdi.

Açılış konuşmasında Gençlerin kanıyla yazılan anayasadan, gençlerin kalemiyle yazılan anayasaya değinen Gaziantep Akil Gençler platformu il başkanı Sait Ali Arslan; tam bu noktada kendilerine düşen vazifenin bilincinde olduklarını ve  Başta anayasa değişim süreci olmak üzere ülkemizin yönetim ve karar alma mekanizmalarında gençlerinde var olduğunu dillendirmek ve gösterebilmek için 64 il 183 ilçe ve 15 bini aşkın gönüllü neferiyle milletimizin hizmetkarı olduklarını dile getirdi. Arslan ‘Bizim mücadelemiz Hakk mücadelesidir, adalet, hukuk, milletin değerlerini yüceltme, milletin kutsallarını yaşatma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz, yeni Türkiye mücadelesidir.’ dedi.

Sait Ali ARSLAN konuşmasına şöyle devam etti: ‘Akil Gençler olarak Bizler; milletin fertleri ve milletin ta kendisiyiz. Öz yurdumuz, öz vatanımız olan bu toprakların, bu vatanın evladı, bu ecdadın, aziz şehitlerin torunlarıyız. 80 milyon hep birlikte bu ülkenin sahipleriyiz Biz kendi vatanında, toprağında, siyaset yolları açıkken, yerin üzerinde güneşte yürümek varken, yerin altını, tedbiri, takiyyeyi, maskeleri, kisveleri tard edip; konuşmanın şiar olduğu, anlaşmanın hüküm sürdüğü bir toplum bir gençlik uğraşı içerisindeyiz. Millet için, Türkiye için yürüttüğümüz bu mücadelede şahsi hırsları, zümrevi hırsları, güç ve iktidar gözü dönmüşlüğünütard edip  sırat-ı müstakimden sapmadan Millet namına hareket ediyoruz.

IMG-20160430-WA0009

Programın tiyatro bölümünün konusu olan Asım’ın Nesline vurgu yapan Arslan nasıl bir gençlik için çaba gösterdiklerini şöyle belirtti.  ‘Üstad Mehmet Akif kabristanından doğrulsun yaşlı gözlerini bu gençlere çevirsin ve desin ki nicedir sizleri bekliyordum, sizi ümid ediyordum, çektiğim  acıların,  sürgünlerin, ıstırabların meyvesi sizdiniz, acaba bu gençlik hiç gelmeyecek mi, gelip de gözümden yaşları silmeyecek mi diyordum desin; desin de, bu gençlik gelip hem üstadın hem de bu asil, bu soylu bu necip milletin göz yaşlarına son versin. İşte Asım’ın Nesli…

Akil Gençler Platformu Gaziantep il başkanı Sait Ali Arslan’ın konuşmasının ardından Çanakkale Destanı adlı sinevizyon sunucu Muhammed Kaya tarafından seslendirildi.  Hemen akabinden Gaziantep milletvekili sayın Abdülkadir Yüksel kürsüye davet edildi. Sayın Yüksel selamlamadan sonra Yarınların Emin Ellerde olduğunu görüyorum diyerek sözlerine başladı. Çanakkale ve Kutul Amere şehitlerini rahmetle anan Yüksel şöyle devam etti Bizim zamanımızda darbelerle gelen cumhurbaşkanları ile ülke yönetiliyordu. Bugün bütün vesayetlerin kırıldığı,milletimizin önüne konan barikatlerin kaldırıldığını görüyoruz. Sizler çok şanslısınız bu konuda dedi. Sivil anayasa sözünü verdiklerini dile getiren Yüksel, şimdi çalışmaların hızla devam ettiği günlerden geçtiklerini belirtti. Aynı özveriyi tüm partilerden de beklediklerini ve Milli bir anayasayı birlikte yapmayı istediklerini belirtti. Bu süreçte Akil Gençler Platformunu kutladığını ifade eden Yüksel Anayasa sürecini karşılıklı paylaşımlarla geçirmek istediklerini ifade etti.

 

Daha sonra kürsüye çıkan Mehmet Erdoğan tüm katılımcıları selamladıktan sonra kısa bir sürede Türkiye çapındaki örgütlenme başarısından dolayı Akil Gençler Platformunu tebrik etti. Erdoğan şöyle devam etti ‘Akıl Gençler bugün vatan diyorlar, millet diyorlar Evet Asım’ın Nesli diyorlar Nesilmiş gerçek işte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.

Bizim bu gençliğe her zaman ihtiyacımız var diyen Erdoğan şöyle devam etti ‘Yeni Anayasa Yeni Türkiye diyoruz. Muhalefet hiçbir şekilde daha önce uzlaşılan maddeleri dahi geçirmemekte direniyor. Dün iki komisyonda dokunulmazlıkların kalkmaması için muhalefet tarafından kavgaların çıkarıldığını görüyoruz.’

Erdoğan ‘Bu milletin üzerinde tarihte çok oyun oynanmıştır. Ama biz Aziz millet olarak bunlara hazırlıklı olmak zorundayız. Gençlere bu konuda vazifeler düşmektedir. AKİL Gençleri tebrik ediyor, başarıların devamını diliyorum. ’diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra milletvekillerine Akil Gençler Gaziantep il başkanı Sait Ali Arslan tarafından günün anlam ve önemine binaen  Plaketler takdim edildi.

Milli şairimiz merhum M Akif Ersoy’un Safahat adlı eserinden esinlenen ve Asım’ın Nesli atfedilen tiyatro, usta tiyatrocu Ahmet YENİLMEZ tarafından sergilendi. Oldukça büyük bir beğeni ile izlenen tityatro, izleyicilere duygu yüklü anlar yaşattı.

Oyunun akabinde Akil Gençler İl Başkanı Sait Ali ARSLAN tarafından usta tiyatrocu Ahmet YENİLMEZ’eplaket takdim edilerek program tamamlandı. Mayıs ayında bir program daha planladıklarını belirten Akil Gençler Gaziantep il Başkanı Sait Ali ARSLAN herkesi davet ettiğini belirtti.  Hatıra fotoğrafı çekilerek program tamamlandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here