anasinifi-ogrencilerinden-geri-donusum-muhtesem-olacak-projesi

Özel Deva Okulları Anasınıfı öğrencileri birinci dönem boyunca kazanmış oldukları çevre bilinci, çevreye duyarlılık ve geri dönüşümün önemi ile ilgili öğrendiklerini hayata geçirerek “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” proje sunumunu gerçekleştirdi.

Velilerinin de büyük bir ilgi ile izledikleri proje sunumunda Deva öğrencileri; drama sunumları, koro dinletisi ve artık materyal defilesi ile muhteşem bir performans sergiledi. Öğrencilersahnede hünerlerini sergilerken veliler de çocuklarının bu orijinal anlarını resmetmek için adeta birbirleri ile yarıştılar.

Özel Deva İlkokulu Müdürü Ayfer Küçükdurmaz “Nitelikli bir eğitim ortamı, öğrencilerin yaş ve gelişim özelliklerine göre birlikte çalışarak ve bilgiyi anlamlandırarak öğrendikleri zaman etkili olabilmektedir. Sınıf proje sunumları ile, çocukların özgüven duygularını geliştirmeyi, teorik olarak kazanmış oldukları çevre bilinci ve geri dönüşümün önemini yaparak-yaşayarak öğrenmelerini hedefliyoruz. Özel Deva Okulları olarak her alanda anlamlı ve kalıcı öğrenmeye önem veriyoruz” dedi. Ve “Anasınıfı öğretmenleri tarafından hazırlanan bu güzel proje için, öğretmenlerime gösterdikleri performans ve çaba için onlara yürekten teşekkür ediyorum” diye ekledi.

Program, miniklerin dönem boyunca artık materyalleri geri dönüştürerek hazırladıkları faaliyetlerden oluşan serginin gezilmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here