‘Ön Kuluçka Eğitim Programı’nı tamamlayan 13 genç girişimci adayına sertifikaları verildi.fikri_olan_gelsin_h19830

Gaziantep Üniversitesi Target Teknoloji Transfer Ofisi’nin girişimci yetiştirilmesi etkinliği kapsamında düzenlediği ‘Ön Kuluçka Eğitim Programı’nı tamamlayan 13 genç girişimci adayına sertifikaları verildi.
Teknoloji Transfer Ofisi’nde düzenlenen sertifika törenine GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram ve Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Deniz Vuruşkan katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Türkay Dereli, girişimci gençlere projelerinin yaşama geçirilmesi konusunda kararlı olmaları çağrısında bulunarak, “Sizlerden bu fikirlerin katma değere dönüşmesi için çaba göstermenizi istiyoruz. Biz de burada size gerekli desteği vereceğiz. Ülke olarak, üniversite olarak, kişisel olarak gidecek çok yolumuz var. Her platformda biz iyi olalım. Mücadeleye devam edelim. Bizim hedefimiz Gaziantep için bir inovasyon ekosistemi kurabilmek. Bizce girişimcilik rütinlerin dışına çıkmak. Bu eğitim de bunun ilk adımlarından biridir” dedi.
Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Target Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Bayram ise, girişimci öğrencilerin ideallerinin peşinden koşmasının memnuniyet verici olduğunu belirttiği konuşmasında, Türkiye’nin en büyük fakirliğinin entelektüel sanayici ve işveren olduğunu belirtirken, “Türkiye’de zengin, ülkeye bir şeyler kazandıranlar var. Ama genellikle bunlar alaylı olarak yetişmiş. Dişiyle, tırnağıyla, yetişmiş insanlar. Biz her ne kadar burada girişimcilikle, iş hayatıyla ilgili bir şeyler öğretsek de, sizler bazı şeyleri yaşayarak öğreneceksiniz. Bugüne kadar aldığınız şeyler o temeli oluşturacak. Siz karşınıza çıkan sorunları o öğrendiklerinizle çözeceksiniz” diye konuştu.
Ön Kuluçka Eğitim Programı’nı tamamladıkları 3 haftalık eğitim süresince girişimcilik kavramı, iletişim teknikleri, finansal plan, üretim planı, proje yönetimi ve vücut dili eğitimi konularında bilgilendirme yapıldı. Eğitimde, GAÜN ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarından uzmanlar görev aldı. Ön Kuluçka Eğitim Programı’nı tamamlayan 13 üniversiteli girişimci, önümüzdeki günlerde GAÜN Teknopark’ta Kuluçka Eğitim Programı’na alınacak. Bu süreçte, girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri konusunda her türlü destek verileceği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here