FETO’cular kendini kurtarmak için hangi yolu izliyorlar?

FETÖ’culara gönderilen yeni talimata göre, kendilerinin başlarına bir iş gelmemesi için 13 maddelik bir talimat gönderildiği öğrenildi. 13 Maddelik şöyle;
 FETO’cular kendini kurtarmak için hangi yolu izliyorlar?

FETÖ’nün üyelerine gönderdiği talimatlar:
1. Bylock silinsin.
2. Telefonlar formatlansın.
3. Hanım, çocuklar mümkünse memlekete gönderilsin.
4. Aramalarda kim refakat edecek hazır olsun.
5. Evimizde dijital hiçbir şey olmasın.
6. Bodymiz kimse irtibatlansın.
7. Gözaltı ve sonrasında emniyete hanımlar girmesin.
8. Görüşmeleri avukatlar yapmalı. Aileler avukatlar üzerinden bilgi almalı.
9. Arama kararının bir suretini alıp avukatı ile inceleyip hemen itiraz etsin ve hemen hakime çıkmak istediğini söylesin.
10. Aramalarda kesinlikle avukat istensin ve arama yapacak polislerin üzerinin aranması istensin.
11. Arama kararındaki saat ve adrese dikkat etmeli. Tutanak mutlaka okunmalı. İmza aşamasında gerekirse ben imzalamıyorum size güvenmiyorum diyerek imza atılmamalı, aramada usulsüzlükler yapılmışsa bunlar zapt altına alınmalı ve tutanağa geçirilmeli.
12. Bizzat soruşturma dosyasını okumadan kesinlikle ifade vermeyeceğim demeli ve polisin soracağı bütün soruları dinledikten sonra ifademi savcıya vereceğim desin ve susma hakkını kullansın. Savcıya geldiğinde dosyayı incelemek isteyip ondan sonra avukatı ile görüşerek ifade vereceğini söylesin ve itiraz dilekçesini dosyaya eklesin.
13. Ev aramalarında 3-4 tane hatta aramaya gelen polis adedince avukat veya refakatçi olmadan aramaya izin verilmesin. Odalar avukat veya refakatçi beraberliğinde aransın. Birileri aramaya nezaret ederken diğeri kamerayla kayıt yapmalı. Yatak odası mahremiyetinde yapılan aramalar için mutlaka bayan polis talep edilmeli.

1 YORUM

  1. Gaziantep Milli Eğitimde aktifsende yönetici pozisyondaki 6 kişi ihraç edilmedi edilmeyenlerin 4ü şehitkamilde cinderesi grup imamı şube müdürü dahil. Himmet parasını zorla veren kurban parasını zorla veren sodes ihalesini veren zamanın idareciler hemde aktif sen üyesi kaldı, korkusunda veren garibanlar ihraç müdürüm yazık olacak .Ali DE…Sua SA..Bey SÖN…Kam.. DE…Reş..KA….Muh YIL..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here