Ahmet Gök

GÖK: “DARBECİLER YARGI ÖNÜNDE HESAP VERMELİDİRLER”

 

Geçtiğimiz günlerde aralarında Mısır’ın seçilmiş İlk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin de aralarında bulunduğu 106 kişiye verilen idam cezasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Memur-Sen Gaziantep Şubesi 106 kişi hakkında verilen idam kararı ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen Gaziantep Şube başkanı Ahmet Gök yaptığı açıklamasında, idam sehpalarının direnişi durduramayacağını belirterek, “Katil Sisi’yi lanetlemek için buradayız. Mursi ve mazlumlara sahip çıkmak için buradayız. Mursi’ye ve Mısır halkına karşı veriline haksız, hukuksuz kararları ve alçakça saldırıları, despotizmi şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. İdam kararları Mısır’daki vahşetin tescildir. Zulme sessiz kalmayıp meydanları terk etmeyerek, binlerce şehit vererek dünyada eşi benzerine az rastlanan örnek bir direnişe imza atanlar değil, darbeciler yargı önünde hesap vermelidir.” Dedi.

BATI BU ZULME ORTAK OLUYOR

Gök, “Zalimlere karşı iyiler kazanacak, siyonizmin tetikçisi darbeciler onuruna sahip çıkanları diz çöktüremeyecek. Mısır’a Ortadoğu’ya özgürlük direnişle gelecek. Mursi’nin ilkeli ve tavizsiz tutumu karşısında acziyet içine düşenler, bugün Muhammed Mursi’yi, darbe karşıtlarını nasıl ve niçin yargıladıklarını hiç kimseye anlatamazken Batı bu zulme ortak oluyor.” İfadelerini kullandı.

TARİH 3 MAYMUNU OYNAYANLARI AFFETMEZ

Tüm Ortadoğu ülkelerinin bu zulme seyirci kalmaları ve 3 maymunu oynamaya devam etmelerini tarihin affetmeyeceğini söyleyen Gök, “İran, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Körfezin baronları insanlık affetmeyecektir. Vicdanlar affetmeyecektir.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here