barak-mahallesi-nde-gorkemli-sosyal-tesis-aci-5753567_400

 

Şahinbey Belediyesi, kendi sınırları içerisinde bulunan Barak Mahallesi’nde 2. sosyal tesisi açtı.

Coşkulu bir şekilde gerçekleşen sosyal tesis açılışı öncesinde Gaziantep’in mahalli sanatçılarından Hasan Çoban, mahalle sakinlerini verdiği konserle coşturdu.

Görkemli bir şekilde açılışı gerçekleştirilen Yunus Emre Sosyal Tesisi açılış törenine; Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer,Halil Mazıcıoğlu, Derya Bakbak, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Düğün havası içerisinde açılışı gerçekleştirilen Yunus Emre Sosyal Tesisi açılış töreni öncesinde Şahinbey Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey’de yapılan hizmetleri mahalle sakinleri ile paylaştı.

Konuşmasına Yunus Emre’nin bir şiirini okuyarak başlayan Tahmazoğlu, vatandaşlara seslenerek “Sizin gönlünüze giden yolları yapmaya geldik” dedi.

2009 yılından günümüze kadar artırılan belediye bütçesinin yüzde 80’inin yatırım bütçesi olarak kullanıldığını kaydeden Tahmazoğlu, “İlçemizde 817 bin 258 insanımız yaşıyor. Suriyeli vatandaşlarımızla birlikte bir milyona doğru gidiyoruz. 2009 yılında 92 milyon olan bütçemizi 2014 yılında 750 milyon TL’ye çıkartarak, bütçemizi tam 8 kat artırdık. Bütçemizin yüzde 80’inin yatırım bütçesi olarak insanımızın hizmetine sunduk. Sosyal tesis sayısını 5 yılda 6’ya katladık. Sosyal tesislerimizde öğrenci sayısını 2 binden 41 bine çıkartarak 20 kat artırdık. 65 sosyal tesisimiz hizmet veriyor. 7 adet sosyal tesisimizin yapımı hala devam ediyor. Tesislerimizde 122 bin 790 kursiyerimiz çeşitli kurslardan faydalandı” dedi.

Açılışı gerçekleştirilen Yunus Emre Sosyal Tesisi hakkında da bilgiler veren Tahmazoğlu, “Tesisimiz bin 660 metrekare toplam inşaat alanına 483 metrekare arazi alanına sahiptir. 4 Katlı olan tesisimizde bay, bayan çok amaçlı salon, Kur’an-ı Kerim kursu, meslek edindirme ve sanat kursları, bay bayan spor alanları ve ücretsiz YGS ve SBS kurslarımız hizmet vermektedir. Tesisimizde şu anda bin 156 kişi faydalanmaktadır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here