indir (1)Şehitkamil ilçesinde farklı projelere imza atarak adından söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu Beykent bölgesinde hayata geçireceği “Uydukent” projesiyle Şehitkamil’de yeni yaşam alanları oluşturacak. Şehitkamil ilçesine 20 Bin yeni konutun yapılacağını dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz” dedi.

 

HEDEF YENİ YAŞAM ALANLARI

Şehitkamil ilçesinin organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu ve büyüme açısından zorluk çektiklerini belirten, Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu; “Yeni konut alanı bulmakta zorlanıyoruz. Beykent ve Bedirkent yakınlarında oluşturacağımız “Uydukentler” ile hedefimiz yeni yaşam alanları oluşturmak. Şehitkamil ilçesi göçlerle gelen hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe konumunda olduğu için şehir merkezi artık bu gücü kaldıramıyor. Şehitkamil ilçe arazileri, organize sanayi bölgesi, askeriye ve sanayi sitesiyle çevrili olduğu için büyüme açısından zorluk çekiyoruz. Eski dönemlerde yapılan kaçak yapılarla da ilçemiz plansız bir şekilde büyümüş ve trafik sorunu hat safhaya çıkmış durumda. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Fatma Şahin hanımefendi ile birlikte yeni bir planlamayla 20 Bin konutluk bir uydu şehir inşaa edeceğiz. Tabii yeni bir şehir inşa ederken planlı bir şekilde yapacağız. Öncelikle binlerce insanın çalıştığı Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yakın yerlerde uydu kentler oluşturarak, şehir içindeki sıkışıklığı azaltmak ve insanları çalıştığı yerlere yakın çevrelere taşımak istiyoruz. Bunun için Beykent-Bedirkent projesini oluşturduk” dedi.

TRAFİK SORUNUDA ORTADAN KALKACAK

Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu’nun açıkladığı bu büyük projenin hayata geçmesi ile birlikte Gaziantepliler planlı bir şehirde, yeşil alanın, çocuk parklarının ve sosyal donatıların çok iyi olduğu bir ortamda yaşayabilecekler. Böylelikle hem şehir merkezi rahatlamış olacak hem de büyük bir sorun haline gelen trafik sorunu ortadan kalkmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here