isci-servislerine-ani-denetim-fcq

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri,  işçi servislerini denetledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, beş organize bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçileri taşıyan servislerin, güvenlik, araç uygunluğu, çalışma belgesi, yangın tüpü, temizlik ve egzoz kontrolleri yapıldı.

Denetlemeye katılan yetkililer, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME)Kent içerisinde hizmet veren servis araçları hakkındaki yönetmelik çerçevesinde denetimi gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son dönemde yaşanan trafik kazaları, araçların yolcu güvenliği, konforu, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hususları başta olmak üzere rutin yapılan denetimlerin daha kapsamlı yapılması için ilk adım olduğunu belirten yetkililer, şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 200 binden fazla çalışan işçi var. Her gün Kent içerisinden bu fabrikalara gelen vatandaşlarımızı taşıyan bu araçlar her yıl Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) çıkardığı yönetmelik doğrultusunda yenilemek zorundalar. S Plakalı olan bu araçlarda okul servisleri için üst yaş 12, diğerleri için de 19 yaş olarak belirlenmiştir. Denetimlerde birincil önceliğimiz can güvenliği, daha sonra eski tip servis araçlarının yarattığı çevre kirliliğinin önüne geçilmesidir.”

Başpınar Bölge Trafik önünde yapılan kontrollerde, yönetmeliğe aykırı husus taşıyan araç sahipleri hakkında gerekli işlemler yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here