KAYYUM GELDİ, GELİYOR

Görüşmenin ardından GTO yönetimi acil olarak toplandı. Gündeme istifa gelirken, Uğur Acıoğlu istifasını sundu. Diğer yönetim kurulu üyelerinin de 1-2 gün içinde istifa etmesi bekleniyor. İstifaların ardından, GTO’ya kayyum atanacak

Gaziantep Ticaret Odası’nda dün hareketli saatler yaşandı. Acil olarak toplanan yönetim kurulu toplantısından bireysel olarak istifa kararları çıktı. GTO’da kayyum atanması ise neredeyse kesinleşti.

VALİ YERLİKAYA’DAN DAVET

Eyüp Bartık’ın istifasının ardından yeni başkanın kim olacağı konuşulan GTO’da, Vali Ali Yerlikaya dün önemli bir hamle yaptı. Vali Yerlikaya, Meclis Başkanı Settar Konukoğlu ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Değer’i makamına davet etti. Yapılan görüşmede, istifa konusunun gündeme geldiği öğrenildi. Vali Yerlikaya’nın açık olarak istifa edilmesini istemese de, bakanlığın kararını ilettiği ve istifayı seçenek olarak sunduğu ifade edildi.

YÖNETİM ACİL TOPLANDI…

Vali Yerlikaya ile yapılan görüşmenin ardından, GTO yönetimi öğleden sonra acil olarak toplandı. Toplantıya Gaziantep’te bulunan yönetim kurulu üyeleri katılırken, genel beklenti ortak istifa kararı alınması yönündeydi. Uğur Acıoğlu, istifa mektubunu yönetime sunarak GTO yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Bazı üyelerin, “Biraz daha bekleyelim” kararı aldığı öğrenildi.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Yaşanan gelişmelerin ardından, GTO’ya kayyum atanması kesinleşti. Yönetim kurulu üyelerinin, bir kaç gün içerisinde istifalarını vermesi bekleniyor. 11 üyesi olan GTO’da yönetimin düşmesi için 6 kişinin istifa etmesi gerekiyor. Uğur Acıoğlu’nun istifasının ardından, 5 kişi daha istifa ederse GTO’ya kayyum atanacak. Kayyum, meclisi olağanüstü toplantıya çağırarak, meclisin içerisinden yeni yönetim kurulu ve başkan seçilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here